Politikai yra įvaldę daugybę gudrybių, kaip lengvai nupirkti rinkėjus. Tam steigiami labdaros fondai, ypač suaktyvėjantys prieš rinkimus, politikai globoja įvairius renginius ir t.t. Parlamentaras Algis Strelčiūnas įsitikinęs, kad tai yra paslėpta valstybės politikų savireklama, todėl siūlo bent jau drausti jiems labdaros ir paramos fondus vadinti savo vardu. Tiesa, ir pats A.Strelčiūnas nevengia paslėptos savireklamos.
Savo vardo labdaros ir paramos fondus turi daugybė politikų. Tarp jų - parlamentarai Gintaras Steponavičius, Domas Petrulis, Algirdas Butkevičius (tiesa, pastarojo fondo veikla sustabdyta 2012-aisiais) bei kiti. Ir dažniausiai fondai aktyviai veikia būtent tose apygardose, kuriose politikai išrinkti į Seimą.
Dar viena politikų gudrybė - tapti tam tikrų renginių globėjais. Šiuo atveju reklama visiškai nemokama, nes globėjai tik leidžia pasinaudoti savo vardu. Vėlgi neretai globojami renginiai, vykstantys būtent toje apygardoje, kurioje parlamentaras išrinktas.
Parlamentarui A.Strelčiūnui pastaroji gudrybė nekliūna, tačiau fondus, kuriuose figūruotų politikų pavardės, norėtų išnaikinti. Toks pasiūlymas šiandien turėtų būti svarstomas Seime.
„Politikai, dalyvaudami jų vardu pavadintų labdaros ir paramos fondų veikloje, tai yra savo vardu teikdami labdarą, vykdo savireklamos kampanijas, kurių tikslas - skatinti rinkėją dalyvauti rinkimuose ir balsuoti už tą politiką, kurio vardo fondas suteikė rinkėjui atitinkamą paramą ar kitokią pagalbą. Beje, labdarą teikia savo vardu, nors dažniausiai paramos šaltinis - fondo rėmėjų lėšos ar kitas turtas. Todėl tai ne tik paslėpta, bet ir nelabai sąžininga savireklama. Be to, juridiniams asmenims draudžiama finansiškai remti politines partijas, o remti konkretaus politiko vardu pavadinto fondo nedraudžiama. Todėl yra atsilyginimo galimybė: paremtas politikas vėliau fondą parėmusiam juridiniam asmeniui gali atsilyginti balsuodamas už jam naudingą projektą“, - tvirtino A.Strelčiūnas.
Seimo Teisės departamentas akcentavo, kad jo teikiama pataisa turi trūkumų: siūloma drausti fondus vadinti politikų vardais, tačiau nenumatytos sankcijos už draudimo nepaisymą. Tačiau A.Strelčiūnas mano, kad šį trūkumą bus galima pašalinti, kai projektą svarstyti bus parinktas kuris nors Seimo komitetas.
„Manau, kad už numatyto draudimo nepaisymą turėtų būti numatyta administracinė atsakomybė“, - sakė A.Strelčiūnas.
Parlamentaras svarsto, kad būtų gerai uždrausti politikams ir būti įvairių renginių globėjais, tačiau kartu sako, kad tai būtų sunkiai įgyvendinama.
„Nes yra tradicinių renginių, vykstančių metų metus. Keisti jų pavadinimus gal nebūtų labai gerai. Pavyzdžiui, teniso turnyras Lietuvoje tradiciškai vadinasi „Prezidento taurė“. Pavadinimas prigijo“, - dėstė A.Strelčiūnas.
Pats A.Strelčiūnas savo vardo labdaros ir paramos fondo neturi, neteko girdėti ir to, kad kas nors pakviestų jį tapti renginio globėju. Tačiau parlamentaras irgi yra įvaldęs keletą kitų gudrybių, kaip pirkti rinkėjų malonę. Pavyzdžiui, pernai „Vakaro žinios“ aprašė kuriozinę situaciją, kai šis Seimo narys sostinės Lazdynų rajone, kur ir yra išrinktas į parlamentą, žmonėms nemokamai dalino pakuotes su kompostine žeme, tinkančia ir kapų priežiūrai. Akcija vyko prieš Vėlines. Beje, ta žemė net ne už A.Strelčiūno pinigus, o už Lazdynų bendruomenės lėšas buvo pirkta.
„Dabar aš seniūnijai sakau, kad kai vyksta panašūs renginiai, nerašytų mano pavardės“, - tvirtino A.Strelčiūnas.