Nors sostinės valdžia, teigdama, kad nėra pinigų, niekaip negali išspręsti daugybei vilniečių aktualių kasdienių problemų, tuo pat metu įvairioms akcijoms laisva ranka skiriamos didžiulės sumos.
Vėliavėlėms - beveik 3 tūkst. eurų
Ruošdamasis, sprendžiant iš socialiniuose tinkluose paliekamų atsiliepimų, prieštaringai visuomenės vertinamam „Laisvės keliui“, Andrius Tapinas savo paskyroje džiaugėsi sostinės vadovų dosnumu.
„Vilniaus savivaldybė dovanoja „Laisvės kelio“ dalyviams 20 tūkst. popierinių Baltarusijos vėliavėlių“, - rašė renginio organizatorius.
Ta proga „Vakaro žinios“ pasidomėjo, kiek minėtos vėliavėles kainavo ir kas jų laukia akcijai pasibaigus. Praktika rodo, jog po įvairių eisenų bei paradų juose naudota atributika dažniausiai keliauja į šiukšlių dėžes arba tiesiog paliekama gatvėse.
Karolis Žukauskas, Vilniaus mero patarėjas, nurodė, kad vėliavėlių gamyba kainavo 2900 eurų.
„Už jas sumokėjo Vilniaus miesto savivaldybė. Mūsų nuomone, tokia simbolinė parama Baltarusijos demokratijos siekiui yra mažiausia, ką gali padaryti jai geografiškai artimiausia sostinė“, - teigė valdininkas.
Taip pat jis buvo įsitikinęs, kad po akcijos vėliavėlės nekeliaus į šiukšliadėžes.
„Vilniečiai yra tvarkingi, o Baltarusijos vėliavėlės bus saugomos kaip simbolinis dalyvavimo šioje akcijoje ženklas. Nėra pagrindo abejoti, kad nors viena iš 20 tūkst. vėliavėlių atsidurs ant žemės, - sakė K.Žukauskas. Tiesa, nors ir buvo prašyta patikslinti, kas vėliavėles gamino, savivaldybė šį klausimą ignoravo.
Iš savo kišenės, vargu ar mokėtų
Visi sutinka, kad reikia nepritarti smurtui. Gražios yra ir palaikymo akcijos, tik ramybės neduoda tendencija, kad savivaldybė, teigianti, jog neturi pinigų daugiabučių kiemų tvarkymui ar centralizuotos vandentiekio ir kanalizacijos sistemos paklojimui, tuo pat metu tūkstančius eurų taško įvairioms, mažai praktinės naudos duodančioms, iniciatyvoms. Ir leidžia mokesčių mokėtojų pinigus visiškai nesitardama su jais pačiais.
Mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyva įrengtas ir daug aistrų sukėlęs Lukiškių pliažas miestui kainavo 60 tūkst. eurų. Nudistų pliažas, kuriame net nebuvo pasirūpinta įrengti tualeto, biudžetui atsiėjo 20 tūkst. eurų. 120 tūkst. kainavo senamiestį be automobilių ir, panašu, be žmonių, palikusi kilpinio eismo sistema. O kur dar planai statyti naujus, milijonus kainuosiančius tiltus per Nerį?
Žinoma, palyginus su šiomis sumomis, beveik 3 tūkst. eurų popierinėms vėliavėlėms neatrodo daug, tačiau ir šie pinigai yra paimti iš miesto biudžeto. Jeigu K.Žukauskui tai yra „simbolinė parama“, tai kodėl jis „geografiškai artimiausios sostinės“ neparėmė iš savo kišenės? Be to, nelabai aišku ir tai, kaip 20 tūkst. popierinių vėliavėlių padės „Baltarusijos demokratijos siekiui“.
Nors, matant kam sostinėje leidžiami ar planuojami leisti pinigai, turbūt nereikėtų stebėtis, jog strigo vaikų darželių statybos, į tolimas perspektyvas nusikelia kiemų tvarkymas, reikiamose vietose neįrengiamos pėsčiųjų perėjos ir t.t. Biudžetas yra ribotas, todėl, matyt, pirmiausia pinigai ir skiriami „prioritetinėms sritims“...
Trigrašis
Į redakciją paskambinusi vilnietė Akvilė pasakojo, kad sekmadienį mieste pamačiusi Baltarusijos istorines vėliavėles dalijančią savanorę, priėjusi paprašė vieną duoti ir jai. Pastaroji iškart paklausė, ar Akvilė ketina dalyvauti „Laisvės kelyje“. Atsakius, kad ne, bet užtat stovėjo su šeima Baltijos kelyje, iš savanorės išgirdo, kad vėliavėlė jai nepriklauso. Štai taip.