respublika.lt

Seimo narys įtaria, kad virusas sukurtas tyčia

visas tekstas

(0)
Publikuota: 2020 gegužės 19 11:50:44, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 13 nuotr.
Arūno Bernacko koliažas.

Socialiniuose tinkluose jau seniai dalinamasi abejonėmis, ar iš tiesų naujasis koronavirusas atsirado pats savaime. Oficialūs pareigūnai kol kas viešai apie tai nekalba, tik ES įgaliotinis užsienio politikos klausimais Žozepas Borelis (Josep Borrelli) pareikalavo nepriklausomo tyrimo dėl koronaviruso kilmės. Lietuvoje pirmasis ir kol kas vienintelis oficialus asmuo, išdrįsęs pareikšti, kad COVID-19 galėjo būti sukurtas tyčia, yra parlamentaras, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras prof. Algimantas Kirkutis.



„Kad pasaulis galėtų geriau apsisaugoti nuo būsimų pandemijų, reikia nepriklausomo mokslinio tyrimo dėl šios pandemijos ištakų“, - rašė Ž.Borelis straipsnyje Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Jis paragino Kiniją „atsižvelgti į savo svorį ir suprasti savo vaidmenį bei atsakomybę“ kovojant su koronapandemija, ieškant vakcinos ir atgaivinant pasaulio ekonomiką.

- Lietuvoje jūs esate pirmasis oficialus asmuo, viešai iškėlęs klausimą, kodėl šimtus tūkstančių metų egzistavę natūralūs gripo, kiaulių, paukščių, o dabar ir šikšnosparnių virusai tapo ypatingai patogeniški, ir suabejojęs, jog tai atsitiktinumas. Kaip pats atsakytumėte į savo iškeltą klausimą?
- „Vakaro žinios“ teiravosi prof. Algimanto KIRKUČIO.

- Aš šį klausimą iškėliau todėl, kad viskas yra labai įtartina. Virusai egzistuoja tiek laiko, kiek Žemė egzistuoja. Ir jie niekada nebuvo tokie pavojingi. Žiūrėkime, kam tai naudinga.

Kyla pagrįstas įtarimas, kad virusas yra XXI amžiaus ginklas. Anksčiau labai dažnai kildavo „natūralūs“ karai, nes jie yra ekonominių išteklių nuosavybės perskirstymo priemonė. Po to, kai Hirosimoje ir Nagasakyje sprogo atominės bombos, jau 75 metus pasaulio nedrebina pasauliniai karai, nes sukurti ginklai, galintys sunaikinti viską, kas gyva. Tai iškėlė poreikį surasti kitas priemones, kurios paveiktų visą žmoniją, bet nepakenktų jos elitui. Gal jau ir vėl kažkam parūpo perskirstyti pasaulyje nuosavybę? Tik nedrįstama karų sukelti ir jų kariauti iki šiol buvusiomis tradicinėmis priemonėmis. Tarp didelių karų visada būdavo tam tikras periodiškumas, o dabar - labai didelė pauzė.

Todėl ieškomi kiti būdai, kuriuos panaudojus niekas tikrųjų ketinimų nesuprastų ir kurie vieną žmonijos grupę sunaikintų, o kita liktų gyva. Virusas tam - puikiausiai tinkanti priemonė.

- Kitaip tariant, manote, kad COVID-19 gali būti tyčia dirbtinai žmonių „patobulintas“ virusas?

- Man toks įtarimas labai kyla. Juo labiau kad tai - ne mano idėja. Internete pilna tokių teorijų - sąmokslo ar tikrų. Turėtų būti ir mūsų valstybės nuomonė šiuo klausimu išreikšta, todėl aš ir iškėliau šią problemą.

- Kam galėtų būti naudingas „patobulintas“ virusas?

- Pavyzdžiui, farmacijos pramonei. Be to, žiniasklaidoje atsirado pranešimų, kad, pradėjus totalinės vakcinacijos politiką, sulauktume pirmojo pasaulyje trilijonieriaus - Bilo Geitso (Bill Gates). Skelbiama, kad jis per milijardą eurų skyrė tam, kad būtų kuriami virusai ir vakcinos nuo jų. Jis, kaip kompiuterių specialistas, mano galva, anksčiau bandė pikseliais programuoti, o dabar tą patį bando daryti su žmonėmis.

Virusas yra puiki priemonė, leidžianti reguliuoti žmonių populiacijos dydį. B.Geitsas turi specialius institutus, specialius fondus, net Pasaulio sveikatos organizaciją finansuoja. Jei atsitiktų, kad tokia vakcina būtų reikalinga kiekvienam žmogui, jis būtų pasaulio valdovas, pirmasis trilijonierius.

- Kaip Lietuva reaguoja į COVID-19? Išpūsta reakcija, perdėta?

- Mano nuomone, Lietuvos politika yra visiškai akla ir niekuo nesiskiria nuo bendros europinės pozicijos, kurią diktuoja Pasaulio sveikatos organizacija.

O bendra pozicija tikrai yra išpūsta, politizuota, nes tam tikros grupuotės, kurios nori politinės valdžios, naudojasi šia situacija. Būtų keista, jei taip nebūtų. Vyksta keisti dalykai: B.Geitsas finansuoja Pasaulinę sveikatos organizaciją, o ši valstybėms teikia nurodymus, kurie yra naudingi B.Geitsui.

- Europarlamentaras Andrius Kubilius pareiškė, esą valdantieji be pagrindo vis pratęsia karantiną - neva taip daro, kad laimėtų rinkimus.


- Turėtų atsistoti ministras Aurelijus Veryga (A.Veryga - A.Kirkučio kolega ne tik „valstiečių frakcijoje, ministras irgi yra biomedicinos mokslų daktaras, - aut. past.) ir pasakyti, jei yra ne taip, išdėstyti savo argumentus, kodėl taip daroma.

- Žinomas politologas Kęstutis Girnius sako, kad nesilaiko rizikos grupei taikomų išskirtinių rekomendacijų, nes jos yra nesąmonė. Jūs irgi jau įkopėte į rizikos grupę. Ar laikotės rekomendacijų nebendrauti su vaikais, anūkais, jei tokių turite?


- Aš K.Girniui pritariu, kad tai - nesąmonė. Aišku, aš įstatymų laikausi, juo labiau kad esu Seimo narys, įstatymų leidėjas. Svarbiausia turėti stiprų imunitetą, grūdintis, normaliai maitintis, todėl ne nuo amžiaus priklauso atsparumas virusui. Stengiuosi gyventi gamtoje, maitintis, ilsėtis normaliai, niekam nervų negadinti, pozityviai galvoti.

Aš asmeniškai to viruso visai nesisaugočiau. Tačiau įstatymai visiems vienodi, jei reikia nešioti kaukę, tai nešioju, tačiau nevengiu ir į parduotuvę, ir į kirpyklą nueiti. Tik užsidedu kaukę.

- Ekonomistas prof. Povilas Gylys sako, kad Lietuva nesilaiko pusiausvyros - viruso baimė užgožė riziką, kad ekonomikos griūtis bus baisesnė už virusą.


- Na, aš esu medikas, ne ekonomistas, todėl į viską žiūriu daugiau iš biomedicininės pusės. Bet negalima nematyti, kad griūna ekonomika ir žmonių gyvenimai. Taip, pirmiausia reikia kreipti dėmesį į žmonių sveikatą bei gyvybes, bet jei nebus ekonomikos, kils badas, o tai ne geriau nei virusas.

Tiesa, premjeras frakcijoje informavo, kad didelių ekonominių problemų nėra.

 


Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus VERYGOS komentaras:


„Matyt, kiekvienas žmogus yra laisvas turėti savo nuomonę ir reikšti. Kartais, aišku, tenka apgailestauti, kad ne visada ta nuomonė būna mokslu pagrįsta. O jeigu klausiate manęs asmeniškai, jeigu atsirastų vakcina nuo COVID-19, žinoma, kad mes ir stengsimės ją gauti, ir kaip galima greičiau aprūpinti Lietuvos gyventojus.

Didesnis iššūkis yra net ne požiūris, bet didesnis iššūkis yra tai, kad tos vakcinos kol kas nėra. O jeigu ji ir atsiras, užtruks laiko, kol ji bus pagaminta. Todėl Europos Komisija ėmėsi tokios iniciatyvos burti ir fondą, ir kviesti visus gamintojus burtis į vieną grupę, jeigu ji būtų sukurta, kad visos kompanijos imtųsi ją kaip galima greičiau pagaminti“, - sakė ministras, paklaustas, ar, atradus vakciną, ragins žmones ja skiepytis, ar vis tik laikysis nuomonės, kad tai yra tik farmacijos pramonės interesų tenkinimas.

Faktai

Šiandien Seimas svarstys Dainiaus Kepenio inicijuotą ir kelių jo kolegų paremtą rezoliucijos „Dėl gyventojų imuniteto stiprinimo“ projektą. Jame konstatuojama, kad iki šios Seimo kadencijos gyventojų sveikatos tausojimas ir imuniteto stiprinimas nebuvo nei valstybės, nei jos institucijų veiklos prioritetas. Todėl Vyriausybė raginama skirti finansavimą imuniteto stiprinimui.

Analogiškas projektas buvo teikiamas prieš metus, tada buvo raginama susirūpinti didėjančiu sergamumu kraujotakos sistemos ligomis, cukriniu diabetu, piktybiniais navikais, lėtinėmis apatinių kvėpavimo takų ligomis ir t.t. Naujajame projekte dėmesys kreipiamas tik į COVID-19, kitos ligos nebeaktualios.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar baiminatės rimtų pokyčių pasaulyje D.Trampui tapus Amerikos prezidentu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +3 C

-1 0 C

0 +3 C

0 +1 C

0 +2 C

+1 +2 C

0-3 m/s

0-6 m/s

0-7 m/s