Kai tik artėja žiemos šventės, mes, daugiabučių gyventojai, susiėmę už galvų. Gyvenu Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone ir dieną ar vakare vis girdžiu petardų pokšėjimus. Kiek pasikalbu su draugėmis ar giminaičiais, jie irgi dalijasi tokia pačia patirtimi, kad bijo išeiti į parduotuvę ar išsivesti šunį, nes jei sprogs petarda, augintinis iš baimės paleis kojas.
Žinote, senam žmogui sunku išlaikyti išsigandusį gyvūną. O jei petarda netyčia pataikys į žmogų, išvis nekalbu, kas gali nutikti.
Esmė ta, kad dažniausiai tokiais „žaidimais" užsiima paaugliai, nepilnamečiai žmonės. Sugaudyk juos kaip vėją laukuose. Nei pats už rankos nutversi. Baisu, dar bylą pačiam užves, gi dabar visur vaikų teisės. Sakoma, praneškite policijai apie sprogdinamus fejerverkus, visuomenės ramybės trikdymą.
O ką tu praneši, jei tas paauglys per kelias sekundes nubėgs? Tai ir jaučiamės mes lyg kovodami su vėjo malūnais, lyg įstatymai visiems ir galioja, bet tuo pačiu tu nieko negali padaryti.
Tai gal pats laikas didinti baudas už tokius sprogdinimus iki kosminio lygio? Gal policija tegu patruliuoja dažniau, nes vaikėzai tada bijos, aha, gali policija praeiti, pravažiuoti.
Informacija
• Policijos departamentas informuoja: jei gyventojai mato pirotechnikos naudojimą pažeidžiant nustatytą tvarką ar naudojimą ne pagal paskirtį, apie tai gali pranešti policijai. Naudojimo apribojimai nustatyti Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 17 straipsnyje.
• F1 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys. F2 ir F3 kategorijos fejerverkus, T1 ir P1 kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys. F4 kategorijos fejerverkus, T2 ir P2 kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti, naudoti ir tiekti rinkai tik pirotechnikai.
• Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad dėl pirotechnikos gaminių naudojimo reikalavimų pažeidimų pernai kilo 5 gaisrai, šįmet - 3 gaisrai.