Laukiu ankstyvo skrydžio iš Vilniaus oro uosto. Šalia manęs kompanija linksmai nusiteikusių vidutinio amžiaus žmonių. Šauna šampaną, išsitraukia vienkartines stiklines ir švenčia būsimą skrydį į Turkiją! Vyrams pasirodo mažai, todėl iš kuprinės jau traukiamas viskis. Laukia linksmas skrydis...
Toks vaizdas oro uoste, regis, užkliuvo tik man. Nors taip neturėtų būti. Nesuprantu, kodėl yra toleruojamas alkoholio vartojimas laukimo salėje? Kodėl lėktuvo įgula, matydama akivaizdžiai įkaušusius keleivius, lipančius į orlaivį, besišypsodama juos įleidžia? O paskui tie keleiviai kelia chaosą, keikiasi, rėkauja, toliau laka lėktuve. Trikdo ir kitų keleivių ramybę, o kartais ir stiuardus užgaulioja. Bet šie vis tiek neša jiems alkoholį iš lėktuvo meniu!
Pigių skrydžių Airijos oro linijų bendrovės „Ryanair" vadovas įspėjo, kad pastaraisiais mėnesiais pastebimai padaugėjo netinkamo keleivių elgesio skrydžių metu dėl alkoholio ir narkotikų vartojimo. Jis net ragina svarstyti galimybę apriboti alkoholio pardavimą oro uostuose, kad būtų užkirstas kelias šiai problemai. Šaunuolis!
Dabar „Duty free" parduotuvėse karaliauja alkoholis. O kas pasikeistų, jei jo ten neliktų? Ak, žmonės, skrendantys tik su rankiniu bagažu, negalėtų nusivežti bonkelės lauktuvių! Na, tai jei jiems ta bonkelė tokia svarbi, tai įsigytų registruotą bagažą ir parūpintų tą bonkelę iš anksto. Kokios problemos? Tačiau iš registruoto bagažo jau to alkoholio neišsitrauksi ir nelaksi oro uoste ar lėktuve, todėl tvarkos būtų daug daugiau.
„Neblaivus keleivis apgadino lėktuvo oro kondicionavimo sistemą, jis perduotas Kauno policijai", „Sąmyšį Kauno oro uoste kėlė neblaivus 44-erių keleivis", „Iš Dublino į Kauną skridęs neblaivus lietuvis lėktuve rūkė ir triukšmavo", „Pasieniečiai antrankiais ir ašarinėmis dujomis tramdė lėktuvu atskridusį girtą Šakių rajono gyventoją" - tai keletas straipsnių pavadinimų, kuriuos mikliai atradau internete.
Tai gal laikas nustoti gerti prieš skrydį ir jo metu?