respublika.lt

„Vienui vieni“ (Kaleidoskopas)

(13)
Publikuota: 2024 gruodžio 27 13:10:04, Emilija SAGIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Ne viskas yra taip, kaip atrodo.Vitos Jurevičienės nuotr.

Kodėl rašau ir vėl?

 

Šiaip tai aš nekuriu tekstų, tiesiog atpasakoju savo požiūrį, kuris susiformuoja stebint viešąją erdvę iš įvairiausių šaltinių, išskyrus LRT, kuriai esu tiesiog alergiška. Vietinės reikšmės informacijos ten yra minimumas, o interpretacijoms (komentarams) suvokti man neužtenka „aukštesnio išsilavinimo" ir „didesnių pajamų" sumokėti už gydymąsi, jei ką netyčia iš to, ką išgirdau, suvokčiau.

Tačiau esu įsitikinusi, kad kiekvienas ištartas/parašytas žodis, lyg drugelio sparnų plazdėjimas, keičia planetos informacinį lauką, ir kaip ne kartą teko įsitikinti, materializuojasi realiu pavidalu. Šįkart tokia trumputė apžvalga tam, kam su tam tikromis išimtimis pritariu.

Ne viskas yra taip, kaip atrodo. Kritus Siriją valdžiusiam klanui, kuris buvo lyg ašaka gerklėje nuo 2011metų siekiantiems nutiesti dujų vamzdį iš Kataro į Europą, kaip ir laimėjo Izraelis, Turkija, ta pati Europa, tačiau...

Pritariu tai nuomonei, kad išties, istorija rodo, jog Konstantinopoliui užėmus Sirijos teritoriją, vėliau po juo neišvengiamai atsiduria ir palestiniečiai su izraelitais. Kol viena iš laimėtojų Turkija, ruošdamasi švęsti pergalę iš tikrųjų nežino, kaip reikės išspręsti kurdų, kurių artimuosiuose rytuose (Sirijos, Turkijos, Irako, Irano teritorijose) yra apie 40 mln., siekiančių valstybingumo, klausimą, Izraelio priešiškumą, tol apie laimėjimus galvoti per anksti.

Beje, palydintis, antrinis šio „sukilimo" tikslas buvo įvelti Rusiją į karinius veiksmus su sukilėliais, taip atidarant antrą frontą. Kad ji taptų sukalbamesnė šalies 404-tu taikių paliaubų klausimu, ir kas, akivaizdu, nepavyko. Rusija tik suteikė prieglobstį buvusiam prezidentui ir ramiai stebi, kas vyksta. Ir, kaip netikėta... tikintis Rusiją susilpninti šioje vietoje, tolimesnėje perspektyvoje, ar tik ne Rusija taps pagrindinė taikos ašis Artimuosiuose Rytuose? Kuri galės kalbėtis su visais, kai tuo metu kitos pusės su niekuo.

O jei, neduok Dieve, įsiplieks didelis karas šiame regione, tai pasaulinės energetinių resursų kainos taip šoks į viršų, kad nėra tokios pasaulyje valstybės, kurios biudžetas tai išlaikytų. Išskyrus, kaip ne keista, tą pačią Rusiją, kuri, aišku, irgi nukentėtų nuo didžiulių būtinų prekių kainų, bet jai bent jau nereikėtų pirkti ir transportuoti angliavandenilių. Tad pamąstyti yra apie ką.

Tuo metu grįžkime prie mūsų kaimynių, kurių viena tikroji už anūko svaigimus tarptautiniame arbitraže reikalauja 12 mlrd., kai tuo tarpu Lietuvos biudžetas su paskolomis viso 17 mlrd. Gražu? Gražu. Ir dar nueinanti „geriausia, kas galėjo nutikti" paskutinėmis valdymo akimirkomis mokesčių mokėtojams paliko milžiniškus Lietuvos įsipareigojimus „Rheinmetal".

Po to, kai pasakė „sudie" tuščių švarkų vyriausybė, naujai atėjusi pateikė tokią savo programą, kad klausimas, ar ir ši nebus tokių pačių tuščių švarkų turiniu, lieka atviras. Paminėsiu tik tris aspektus, nors ten beveik 700 punktų: to, ko nesugebėjo priimti anas „geriausias Seimas", ši Vyriausybė įgyvendins kaip ES įstatymų normas be jokio Lietuvos įstatymo - turiu mintyje Stambulo konvenciją ir kt. Toliau lyg ne Vyriausybės kompetencijoje yra spręsti, kiek suvereniteto deleguoti ES. Bet programoje, kurią nežinia kas rašė, tai jau yra, belieka tik įgyvendinti, tiesa neaišku, kokias tam Vyriausybė turi priemones. Dėl karių siuntimo į mūsų kaimynų/nekaimynų teritoriją: klausimas toks net neiškyla, nes vos ne pusė ar trečdalis programos - vien apie tai. Ir pirmas visos vyriausybės vizitas į kur? Aišku, tik ta vienintele „teisinga" kryptimi.

Mane domina tik vienas klausimas - kas dar be mūsų ten vyks ir per kieno teritoriją kariams teks važiuoti? Ar lenkai sutiks tai daryti, nes baltarusiai, akivaizdu, geruoju mūsų nepraleis? Panašu, kad būsime vienui vieni.

Būtų juokinga, kai nueinanti pasitikėjimo ir mandato neturinti Vyriausybė priima kertinius Tautai svarbius spendimus, paneigdama suverenių valstybių patirtį ir Lietuvos, kaip suverenios valstybės, statusą, jei nebūtų taip liūdna. Liūdna dar ir dėl to, kad atėjusi niekuo nesiskiria nuo buvusios, nebent kol kas arogancijos/agresijos savo Tautos atžvilgiu, laipsniu.

P.S. Priminkit, kaip pavadinti tuos, kurie mato tai, ko nėra, ir nemato to, kas yra?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
103
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (13)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Kalėdų Senelis šiemet buvo Jums dosnus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+3 +5 C

+3 +5 C

+1 +6 C

+3 +5 C

+3 +5 C

+2 +4 C

0-3 m/s

0-6 m/s

0-12 m/s