Visą kadenciją snaudę arba daugiausiai visokiais niekais užsiiminėję parlamentarai pagaliau sukruto. Matyt, artėja rinkimai, nes Seime staiga pasipylė iniciatyvų, kurios labai reikalingos ir aktualios būtų šimtams tūkstančių žmonių.
Pavyzdžiui, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad antroji pensijų pakopa yra vertybė, kurią reikia išsaugoti, tačiau turi būti priimti sprendimai, leisiantys žmonėms išsiimti tam tikrą sumą sukauptų pinigų ne tik kritinių ligų atveju. Anot jos, turi būti suteikta lankstumo sistemoje, naudojantis joje sukauptomis lėšomis. O kaupia fonduose gerokai per pusę milijono žmonių. Štai koks rinkėjų būrys.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Jo tikslas - supaprastinti ir atpiginti su būsto paskolų refinansavimo procesą, sumažinti mokėtinas įmokas.
„Mes mobiliojo telefono operatorių galime pasikeisti gana lengvai, o dėl būsto paskolų refinansavimo tokios situacijos neturėjome. Procesas būdavo ilgas, sudėtingas ir ganėtinai brangus. Reikėdavo keletą kartų ateiti į banką, reikėdavo gauti įvairius įvertinimo dokumentus, pažymas apie paskolos likutį, o už naujos sutarties sudarymą paprastai reikėdavo mokėti sutarties išankstinio grąžinimo mokestį, kuris galėdavo siekti netgi kelis procentus grąžinamos sumos", - Seime kalbėjo G.Skaistė.
Vėlgi įdomu, kodėl taip nebuvo kalbama kadencijos pradžioje ar viduryje. Ypač kai buvo įsisiautėjęs Europos Centrinis Bankas su savo palūkanų kėlimo politika. Juk ir tada refinansuoti paskolą buvo taip pat sudėtinga kaip ir dabar, Seimo rinkimų išvakarėse.
Beje, už šį projektą, kurio ilgai laukė nesulaukė šimtai tūkstančių žmonių, dabar po pateikimo balsavo 89 Seimo nariai, prieš ar susilaikiusių nebuvo.
Štai kokia vienybė ir koks politikų gerumas.
Vito Tomkaus trigrašis: Pykit nepykit, mieli rinkėjai, bet dėl tokios situacijos patys esame kalti. Per daug gailim valdiškų pinigų rinkimams. O valdantieji - ne: taško į visas puses, pradedant "faynomis" ir baigiant "kazinomis"! Nes žino, kad nežino, kas bus po rinkimų? Kas bus, jei laimės svetimi ir ištaškys visus mūsų pinigus. Nors ne visai mūsų. Mūsų būna, kai reikia susimokėti mokesčius. O kai susimokame, jau būna nebe mūsų, o tų, kurie mus valdo. O kad likusių pinigų nuo mokesčių neištaškytume savo asmeninėm reikmėm, kurios visai nebūtinos, kaip antai - švietimas ar gydymas, privalu atidėti bankuose, nes švedų ekonomistai per LRT įrodė, jog laikyti santaupas "bankėse" nesaugu. Todėl labai svarbūs yra rinkimai. Kuo dažniau pasirinksim - tuo geriau gyvensime. Nes politikai mums būna geri ir dosnūs tik prieš rinkimus. Tarpuvaldis yra mūsų "aukso amžius"! Geriausiai užgyventume, jei rinkimai būtų ne kas ketverius metus, o kasmet arba dar geriau - kas savaitę. Kaitaliotume savo valdžią kaip nešvarius "triusikus": matai, kad nešvarūs ir iškart meti lauk arba skalbt. Lai sukasi ratu skalbykloje, o ne seime!