Tik pusei Letuvos piliečių rūpi, kas vairuos valstybę artimiausius penkerius metus. Pusei - dzin. Na, teisybės dėlei, tikriausiai pusei iš tų, kuriems dzin, buvo dzin, vadovaus Nausėda ar Šimonytė. O dar buvo beveik 18 tūkst. sugadintų biuletenių! Tai čia tie, kuriems lyg ir dzin, bet ne visai dzin...
Tokį vieną biuletenio gadintoją sutikau sekmadienį prie balsadėžės.
Ankstyvą rytą mano rinkimų apylinkėje balsuotojų beveik nebuvo: tik aš su šuniuku (jis dar neturi balsavimo teisės) ir vyresnio amžiaus pora.
Pasinaudojus pilietine teise, nugirdau trumpą jų pokalbį.
Moteris: „Tai už ką balsavai?" Vyras: „Už Nausėdą. O Šimonytę išbraukiau!"
Moteris: „Asile tu, taigi biuletenį sugadinai!!!"
Vyras: „Aš parodžiau, kad jinai man labai nepatinka!"
Akivaizdu, jog tai dialogas tarp laimingai pusę amžiaus nugyvenusios sutuoktinių poros. Moteris įsikibo vyriškiui į parankę ir abu lėtai patraukė namo.
Štai galvoju, pensininkas, lėtai judantis su lazdele, nepabijojo sekmadienio kaitros, atėjo balsuoti, smagiai juokavo su rinkimų komisijos nariais ir dabar ramia sąžine eis žiūrėti televizoriaus. Jam ne dzin - jis net pažymėjo, ko labai nemėgsta! Kad ir sugadino biuletenį, pats greičiausiai to net nesupratęs...
O ar šiems žmonėms rūpės birželio 9 d. vyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą?
Mano nuomone, visiškai ne. Tad jeigu antrajame prezidento rinkimų ture fiksuotas 49,15 proc. rinkėjų aktyvumas, bijau, kad tą savaitgalį biuletenių skaičiuotojai visai neturės darbo.
Ta proga pastebėjimas Vyriausiajai rinkimų komisijai - nuklijuokite lipdukus „Su gyvūnais - draudžiama" nuo visų balsavimo vietų. Tai gal dar vienas kitas šunį vedžiojantis rinkėjas užsuks. Nes tokiems bet kokiu oru reikia savo keturkojus išvest į lauką bent du kartus per dieną.
Priešingu atveju, bus visiškas „š". Čia kalbant tiek apie šunį, tiek apie rinkimų aktyvumą.