Eilinė darbo diena vienoje didžiausių Vilniaus ligoninių, kurioje netikėtai kyla sąmyšis. „Kada? O Dieve, ir vėl... Bėgu pažiūrėt į grafiką, gal man nereikės dirbti. O ne - man išpuolė dirbti. Na, kaip nepasisekė! „Chebra", gal kažkas nori už mane gegužės 25 d. atidirbti? Keičiamės! Nenorit keistis, tai galiu parduoti tą pamainą..."
Spėkite, į ką taip reaguoja ligoninės medicinos personalas? Ne, ne į sveikatos apsaugos ministro vizitą. Ir ne į kariūnų organizuojamas pratybas. Net ne į mėnulio pilnatį. Tokios reakcijos tradiciškai sulaukia sostinės maratonas!
Reklamos stendai linksmai kviečia gegužės 25-ąją bėgti Vilniaus gatvėmis pusmaratonį, o rugsėjo 8 d. jau registruotis visam maratonui.
O sostinės greitosios pagalbos brigados bei ligoninių priėmimo skyriai kraupsta - vėl pasipils alpstantys, išsekę, širdies permušimų kamuojami „bėgikai".
Nes juk bėgti - madinga! Būtent šis žodis čia tinka labiau nei bėgti - sveika. Nes sveika - judėti, o štai maratonai toli gražu nėra skirti kiekvienam.
Vienas gydytojas pasakoja tradicinę „anamnezę": šeštadienį maratonas, po jo - atšvęsti į sodybą, šašlykas, alutis, pirtis - puikus laikas. Sekmadienį - į ligoninę. O yra tokių, kurie sugeba „užsigrūdinti" dar prieš maratoną. Tie tai iškart nuo Gedimino prospekto galėtų bėgti Santariškių kryptimi...
Beje, vilniečiai pastebėjo, kad jau susiklostė tendencija, jog Gatvės muzikos dieną Vilniuje būtinai lyja, o per bėgimus - būtinai karšta.
Praėjusį šeštadienį Vilnių nuplovė lietus, šį šeštadienį prognozuojama +25 ir saulėta. Kiek bėgikų neatlaikys tokio kokteilio? Bėgti pusmaratonį jau užsiregistravo 4000 žmonių. Klausimas - kiek iš jų yra tam tinkamai pasiruošę?
P.S. Vilniaus senamiestyje gyvenantys žmonės skundžiasi, kad per bėgimus užtveriamos gatvės, kiemuose zuja neaiškūs žmonės, aplink triukšmas. Tai gal reikėtų tuos maratonus organizuoti ne centre? Gal Lazdynuose ar Santariškėse, kad greitajai būtų netoli vežti.