Savaitgalį grįžau iš Egipto. Žinau, kad daugelis skaitytojų tikrai aplankę šią turistų numylėtą Afrikos šalį, tad neketinu rašyti apie piramides ar sfinksus, Raudonosios jūros grožį ir šiukšlynus pakelėse, bakšišo kaulijimą kiekviename žingsnyje ar prekeivių gražbylystes, kad tik nusuktų papildomą euriuką.
Savaitė Egipte paskatino susimąstyti, kad lietuvaičiai pamėgę šią šalį ne tik dėl nebrangaus „viskas įskaičiuota" poilsio prie šiltos jūros. Žmonės kelis kartus per metus skrenda į Egiptą... apsipirkti!
Taip taip, juk žinoma, kad madingos mūsų influencerės „šopintis" seniai skrenda į Londoną ar Milaną, tai paprasti žmogeliai tą net sėkmingiau daro Afrikoje! Čia, aišku, reikia pažymėti, kad sutaupo tik tie, kurie dar Lietuvoje pasidaro namų darbus, t.y. domisi, kas kiek iš tikrųjų kainuoja Egipte, kur palankiausios kainos, geros kokybės produkcija. Tada meilikaujantiems afrikiečiams nebelieka šansų šaudyti kainas iš lubų.
Ką gi patyrę keliautojai vežasi savo lagaminuose iš Egipto? Pirmiausia, medvilnę. Vyriškų, moteriškų marškinėlių galima įsigyti už 5-7 eurus, suknelių ilgomis rankovėmis kainos - apie 8 eurus, sportiniai pašiltinti kostiumai kainuoja 10-15 eurų, kedai - 20 eurų, rudeninę striukę galima įsigyti už 30 eurų.
Parodykite Vilniuje tokias naujų, šiuolaikiškų rūbų kainas? Žinau, kad su mažais vaikais keliaujančios mamytės dažnai net nesiveža mažiesiems pakaitinių drabužių - viską nuperka ten ir džiaugiasi, nes kokybė labai gera, o kaina mažesnė nei „Pepco". Apie rankšluosčius ir patalynę net nerašysiu, kainos, palyginus su lietuviškomis, skiriasi keletą kartų - žmonės net kilimus parsiveža!
Dar mūsiškiai vežasi iš Egipto kosmetikos. O kaipgi nesiveši, kai 360 ml superinio „Vatika" šampūno kainuoja 1,5 euro, tiek pat ir plaukų kaukės, kokybiški kremai nekainuoja 5 eurų, veido kaukės, skutimosi putos, losjonai nesiekia euro. Už porą eurų galima nusipirkti veiksmingą kremą nuo saulės, o vietos gamybos pienelis po įdegio ir tiek nekainuoja...
O dar mūsiškių lagaminuose slepiasi egiptietiški vaistai! Jų įvežimas į Lietuvą yra griežtai reglamentuotas, taisykles galima rasti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos puslapyje, bet bendra tvarka - be recepto ne daugiau kaip 10 vaistinių preparatų pakuočių vienu kartu. O dabar susimąstykite, kiek tenka sumokėti lietuviškose vaistinėse už, tarkim, dėžutę vaistų nuo skausmo, virškinimo fermentų, pastilių nuo gerklės perštėjimo, purškalo į nosį, akių lašiukų ir, sakykim, tablečių nuo rėmens. Plius minus 30 eurų. O Egipte kiekvienas šis preparatas kainuos iki 1,5 euro, o nosies purškalas ir akių lašai nė euro nesieks. Taigi vietoj 30 eurų, vaistinėje liks mokėti vos 6.
Ir pailsėjau, ir sutaupiau - sako dažnas grįžęs iš Egipto. Nes savaitė be rūpesčių ten yra pigesnė, nei poilsis geru oru Palangoje. Sako, jog ši vasara užsitęsusia šiluma nelepins, tai tik pagalvokite, kiek teks mokėti už savaitgalį prie 21 laipsnio Baltijos jūros...