Naujausias tyrimas skelbia, kad taip gerai lietuviai dar negyveno. Gatvėje pakalbinti žmonės nesutiktų, tad kas iš tiesų gyvena geriau nei bet kada?
Kai kas Lietuvoje tikrai gyvena vis geriau ir geriau, Pavyzdžiui, bankų sektorius. Štai išankstiniai Lietuvos banko duomenys skelbia, kad Lietuvoje veikiantys bankai pernai uždirbo 986 mln. eurų pelno ir tai yra dvigubai daugiau nei užpernai.
Tačiau paprastam žmogui taip greitai gyvenimo kokybė Lietuvoje kažkodėl nekyla.
Nors tyrime apie gyvenimo gerovę Lietuvoje giriamasi, kad realus vidutinis darbo užmokestis po mokesčių padidėjo 2,5 karto, o pensijos - beveik 3 kartus, toks didėjimas pasiektas tik per 20 metų. Per visą šį laiką, tai yra nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, namų ūkių individualaus vartojimo išlaidos padidėjo 3,3 karto.
Labiausiai augo išlaidos įvairioms prekėms ir paslaugoms (5,3 karto), restoranams ir viešbučiams (5,1 karto). Beveik 3,8 karto daugiau išleidžiama būstui apstatyti, namų ūkio įrangai ir kasdienei namų priežiūrai, sveikatai, transportui.
Paskaičiuokime, turtingieji kurmiai, jeigu užmokestis didėjo 2,5 karto, o išlaidos padidėjo 3,3 karto, ar tikrai tas gyvenimas yra toks jau geras kaip niekada?
Įdomu tai, kad per tuos dvidešimt metų, net ir taip sparčiai gerėjant gyvenimui Lietuvoje, taip ir nepasiekėme ES lygio.
Neseniai buvo paskelbta, kad net Vokietijos prekybos centruose kainos yra mažesnės nei Lietuvoje arba tokios pačios. Kai minimalus atlyginimas Vokietijoje yra didesnis nei mūsų vidutinis darbo užmokestis.
Tad gal ir gerai sako tas tyrimas, kad gyvename geriau nei bet kada. Bent keliauti jau tikrai nebėra taip brangu, kaip anksčiau, kai būdavo baisu pažiūrėti į kainas parduotuvėje ar kavinėje nuvykus į Prancūziją, Italiją ar Vokietiją.
Lietuvių kainomis jau nebeišgąsdinsi. Dabar užsieniečiai, atvykę į Lietuvą, bijo į mūsų parduotuvių lentynas ir kavinių valgiaraščius pažiūrėti.