Lietuvoje jau fiksuojama rekordinė infliacija, kuri niekaip nemažėja, nors būtent taip vienas paskui kitą vasarą prognozavo ekonomistai. Prekybos tinklai dėl elektros gesina šviesas, taupydami atsisako spausdintų akcijų leidinių, ekonominės krizės nebeatlaikę verslai užsidaro.
Atrodo, kad tik mūsų valdžios negąsdina kylančios kainos ir sąskaitos. Premjerė yra tiesiai pasakiusi, esą verslams valstybė padėti nuolatos negali, tad krizės metu nereikėtų laukti pagalbos rankos. Verslai atkerta, kad kito kelio nėra - arba užsidaryti, arba kelti kainas. Norintys išsaugoti darbo vietas, būtent taip ir padarys. Bet kas laukia Lietuvos gyventojų?
Dėl Lietuvoje vedamos užsienio politikos, verslas, bendradarbiavęs su Kinija, šiandien jau turi ieškoti kitų draugysčių, o gyventojams tenka papildomai mokėti už siuntas. Apie tai, kodėl mūsų šalyje kainos didėja sparčiausiai ir kodėl elektra pas mus kainuoja brangiausiai Europoje, nė vienas politikas atvirai pasisakyti nedrįsta. Gal patyliukais džiaugiasi? Juk gyventojai už viską sumokės.
Ne kas kitas, o mes, pirkdami brangesnes prekes, padengsime verslų patiriamus nuostolius. Mes, sunešdami didesnį biudžetą, išlaikysime tuos darbuotojus, kurie neteks darbo dėl užsidariusių verslų arba kurie liko be darbo po masinių atleidimų įmonėse, kurias paveikė kitiems pritaikytos sankcijos. Kaip apie tai sakė premjerė? Tokia yra laisvės kaina, kurią turime sumokėti. Ir ta kaina visada krenta ant žmonių pečių. Valstybė iš kažkur kitur neištrauks kompensacijų ir „Perlo energijos" klientams, kaip tik iš mūsų visų sumokamų mokesčių. Mainais už tai, jau girdime, kad teks pamiršti apie didėjančius atlyginimus, palankesnes socialines išmokas šeimoms. Nėra iš ko. Juk reikia padengti valdžios politikos nuostolius.