Kartais atrodo, kad pinigų geriau neturėti. Kad tik užtektų duonai, mokesčiams - ir gana. Kitaip netikėtai praturtėję lygiai taip pat netikėtai galite likti ne tik be nieko, bet ir su skolomis. Juk iš anksto jums niekas nepasakys - atsargiai, jus nori apiplėšti.
Štai dar neseniai bankų orakulai ramino, kad krizės nebus, ir ragino pirkti namus, butus, investuoti į statybas. Na, ir pirko žmogelis. Gerai, jei už savus. Nusipirko, kad ir brangiau, bet turi, - gal nuomoja, gal perpardavė. Tačiau savų pinigų turėjo ne visi - jaunos šeimos takus išmindžiojo aplink bankus, kad gautų paskolas būstui, o bankininkai mielai jas dalijo. Juk palūkanas nusistatydavo net iki 10 procentų. O kur dar kaip ant mielių išaugusios butų kainos? Juk butus daugelis 2007-2008 metais nusipirko trečdaliu brangiau. Štai viską sudėjus ir išeina, kad pralošei dvigubai. Būtent tie žmonės ir buvo pirmieji, 2011-aisiais susikrovę lagaminus ir patraukę dirbti svetur. Nes Lietuvoje jiems nebeliko jokių šansų išgyventi.
Palikime ramybėje nekilnojamąjį turtą. Juk galite įsigyti ir bankų išleistas obligacijas. Kas gresia? Vėlgi likti be nieko, kaip nutiko DNB klientams, kai bankas iškišo itin rizikingų obligacijų už 700 mln. litų ir pridarė jiems beveik 100 mln. litų nuostolių. Ne, ačiū. Lygiai tiek pat verti ir visokie gyvybės, sveikatos draudimai, kai dažnai žmonėms išmokama suma nesiekia net įmokėtos. Pensijų kaupimo fondai lietuviams dar nauja sritis, pažiūrėsim, ar šviesus rytojus iš tiesų išauš.
Tikrai, gal daugiau, nei reikia, pinigų geriau neturėti. O jeigu kartais vienas kitas euras liko, tai investuokite jį į žmogų - mokslą, pažinimą, tobulėjimą. Ir nereikės sukti galvos - tokios investicijos visada atsiperka.