Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock skeptiškai vertina taikos derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl jau pustrečių metų trunkančio karo Ukrainoje nutraukimo. Deja, bet į kiekvieną užsienio pasiūlytą taikos žingsnį „Rusijos pusė atsakė dar didesniu teroru ir dar didesnėmis kančiomis ir kartu dar daugiau mirčių“, sakė politikė Berlyne susitikusi su Indijos kolega Subrahmanyamu Jaishankaru. Rusijos prezidento atsakymas, anot jos, kaskart buvo: „Užuot derėjęsis, noriu toliau naikinti Ukrainą“.
A. Baerbock įspėjo, kad nereikia būti naiviems, nes Rusija kariauja įvairiausiais lygiais. Esą visada reikia turėti omenyje ir kaimynines šalis, pavyzdžiui, Moldovą. „Diktuojama taika arba tai, ką V. Putinas įsivaizduoja – pertrauka, jog jis galėtų toliau ginkluotis, kad užimtų visą Ukrainą ar net kaimynines šalis, pavyzdžiui, Moldovą, arba keltų grėsmę kitoms, ir apie tai reikia galvoti kalbant apie taiką“, – pridūrė ministrė.
S. Jaishankaras pabrėžė, jog Indija nemano, kad karas Ukrainoje baigsis sprendimu mūšio lauke. Tik derybos esą gali būti kelias į priekį – nuo tam tikro momento jos turės vykti. Tada esą bus svarbu, kad Rusija dalyvautų diskusijoje, nes kalbama apie tai, ką abi šalys nori pasiekti.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas savaitgalį pasisakė už intensyvesnes diplomatines pastangas, kad būtų nutrauktas Rusijos karas Ukrainoje. „Manau, kad dabar atėjo laikas diskutuoti ir apie tai, kaip galime išeiti iš šios karo situacijos ir greičiau pasiekti taiką“, – sakė jis visuomeniniam transliuotojui.