Australija pirmadienį suteikė milijonams darbuotojų teisėtą teisę „atsijungti“ ir ignoruoti nepagrįstus savo viršininkų skambučius, elektroninius laiškus ir žinutes ne darbo valandomis.
Dabar žmonės gali atsisakyti stebėti, skaityti ar reaguoti į savo darbdavių bandymus susisiekti su jais ne darbo valandomis, nebent toks atsisakymas būtų palaikytas „nepagrįstu“.
Profesinės sąjungos palankiai įvertino atitinkamą reglamentavimą, sakydamos, kad jis suteikia darbuotojams galimybę susigrąžinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
„Šiandien yra istorinė diena dirbantiems žmonėms“, – pareiškė Australijos profesinių sąjungų tarybos pirmininkė Michele O‘Neil.
„Australijos profesinės sąjungos susigrąžino teisę atsijungti po darbo“, – tvirtino ji.
Sidnėjaus gatvėse žmonės, regis, taip pat palankiai įvertino pokyčius.
„Man labai sunku atsijungti ir nors aš nebūtinai esu prisijungusi, mano smegenys nuolat dirba viršvalandžius, – naujienų agentūrai AFP sakė ne pelno siekiančios organizacijos darbuotoja Karolina Joseski. – Tad mano viršininko skambutis ne darbo valandomis nebūtinai yra naudingas.“
Nepaisant to, viena iš pagrindinių Australijos pramonės organizacijų šaltai sutiko reformą.
„Teisės atsijungti“ įstatymai yra skuboti, prastai apgalvoti ir labai painūs“, – nurodė darbdavių organizacija „Ai Group“.
„Darbdaviai ir darbuotojai dabar mažų mažiausiai nebus tikri, ar gali atsiliepti arba skambinti ne darbo valandomis norėdami pasiūlyti papildomą pamainą“, – dėstė „Ai Group“.
Šis įstatymas yra panašus į kai kurių Europos ir Lotynų Amerikos šalių teisės aktus.
Pasak Sidnėjaus universiteto docento Chriso Wright‘o, tyrimai rodo, kad teisė atsijungti yra naudinga darbuotojams.