Amerikietis mokytojas, kuris 2021 m. buvo sulaikytas Rusijoje dėl jam pareikštų su narkotikais susijusių kaltinimų, po „mainų“, įvykdytų su Maskva, jau vyksta namo, antradienį pranešė Baltieji Rūmai.
„Šiandien prezidentas Donaldas J. Trumpas ir jo specialusis pasiuntinys Steve‘as Witkoffas gali pranešti, kad p. Witkoffas Rusijos oro erdvę palieka kartu su Marcu Fogeliu – Amerikos piliečiu, kuris buvo sulaikytas Rusijoje“, – pranešime teigė nacionalinio saugumo patarėjas Mike‘as Waltzas.
Maskvos teismas 2022 m. birželį nuteisė amerkietį 14 metų kalėti už „didelio masto“ kanapių kontrabandą. Anot teismo, M. M. Fogelis, kirsdamas Rusijos sieną, vykdė „didelio masto narkotikų kontrabandą“ ir „neteisėtą narkotikų laikymą dideliu mastu be komercinio tikslo“. Incidentas įvyko 2021 metų rugpjūčio mėnesį.
M. Fogelis, dirbęs mokytoju Maskvos anglų ir amerikiečių mokykloje, tvirtino, kad marihuana buvo skirta medicininiams tikslams ir kad ji išrašyta JAV jam po stuburo operacijos. Rusija nėra įteisinusi marihuanos vartojimo medicininiais tikslais.