respublika.lt

Britai nepritaria idėjai siųsti taikdarius

(144)
Publikuota: 2025 kovo 25 09:02:38, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Britai nepritaria idėjai siųsti taikdarius į Ukrainą. The Sun nuotr.

Aukštas pareigas užimantys britų kariškiai atmetė premjero Keiro Starmerio (Keir Starmer) planą sukurti „norinčiųjų koaliciją", pranešė „The Telegraph", cituodamas šaltinį. Jie mano, kad K.Starmeris, diskutuodamas apie galimą taikos palaikymo kontingento siuntimą į Ukrainą, paskubėjo.

 

„K.Starmeris, prabilęs apie karius ant žemės, bet nesuprasdamas, apie ką jis kalba, per daug nuskubėjo į priekį, todėl dabar apie tai girdime rečiau, ir vis dažniau - apie orlaivius bei laivus. Tai yra lengviau įgyvendinama ir jiems nereikia bazuotis Ukrainoje", - patikslino šaltinis.

Vienas iš šaltinių pridūrė, kad Rusija ir JAV nepalaiko idėjos sukurti JK vadovaujamą koaliciją. Pasak jo, derybas šiuo klausimu gali apsunkinti tai, kad niekas nežino, kokia yra šios koalicijos misija.

Kovo pradžioje Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) ir Didžiosios Britanijos premjeras K.Starmeris paskelbė Europos plano, kaip išspręsti konfliktą Ukrainoje, sąlygas. Pastarasis apima ir taikdarių siuntimą. Kovo 17 d. K.Starmeris tikino, kad daugiau nei 30 šalių yra pasirengusios siųsti savo karius į Ukrainą kaip taikdarius.

Pasiekus paliaubas kare, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda patikino, kad Lietuva būtų pasirengusi prisidėti prie taikdarių siuntimo į Ukrainą.

Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė taip pat neslepia, kad jau kelios savaitės yra svarstoma galimybė kartu su sąjungininkais siųsti taikdarius.

Ministrės teigimu, šį klausimą ji aptarė su prezidentu bei kariuomenės vadu ir praėjusį šeštadienį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
35
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (144)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip manote, ar Seimas leis elektros vartotojams grįžti į visuomeninį tiekimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar tikite, kad užsienio agentai daro reikšmingą įtaką Lietuvos politikai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +5 C

+1 +5 C

-2 +5 C

+7 +11 C

+5 +8 C

+6 +10 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s