Buvęs aukštas Kinijos centrinio banko pareigūnas už kyšininkavimą nuteistas kalėti daugiau nei 16 metų, ketvirtadienį pranešė Kinijos žiniasklaida.
Buvęs Kinijos liaudies banko pinigų politikos departamento vadovas Sun Guofengas suteikė informaciją už maždaug 21 mln. juanių (3 mln. JAV dolerių) kyšius, rašo finansų naujienų svetainė „Caixin“, remdamasi kaltintojų paskelbtu dokumentu.
Pasak jos, Sun Guofengas taip pat naudojo viešai neskelbiamą informaciją apie Šanchajaus biržoje kotiruojamą bendrovę ir pelnėsi akcijų rinkoje. 51 metų buvęs pareigūnas buvo tiriamas dėl „šiurkščių drausmės ir teisės pažeidimų“. Jis nuteistas kalėti 16 metų ir šešis mėnesius, ketvirtadienį pranešė „Caixin“ ir kelios Kinijos žiniasklaidos priemonės, remdamosi teisminėmis institucijomis.
Šis nuosprendis, vienas griežčiausių tokio tipo bylose, paskelbtas vykdant plataus masto prezidento Xi Jinpingo kovos su korupcija kampaniją, vis labiau nukreiptą į finansų sektorių. Tie, prieš kuriuos pradedamas tyrimas, dažniausiai būna nuteisti.
Praėjusį mėnesį buvęs valstybinio Kinijos „Citic“ banko prezidentas Sun Deshunas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, neteisėtai įgijęs 130 mln. JAV dolerių viršijantį turtą. Taip pat lapkritį Komunistų partija paskelbė, kad dėl įtariamos korupcijos tiriamas Zhang Hongli, anksčiau buvęs Kinijos pramonės ir komercijos banko (ICBC), vieno didžiausių Kinijos valstybinių bankų, vadovo pavaduotojas. Buvęs Kinijos valstybinės bankininkystės milžinės „Everbright Group“ vadovas Li Xiaopengas spalį buvo areštuotas dėl kaltinimų ėmęs kyšius.
Prieš dešimtmetį į valdžią atėjęs Xi Jinpingas vykdo plačią kampaniją prieš giliai įsišaknijusią pareigūnų korupciją. Šalininkai teigia, kad ši politika skatina švarų valdymą, bet kritikai sako, kad ji padeda Xi Jinpingui atsikratyti politinių varžovų.