respublika.lt

Ch.Lagarde: ECB yra „pasirengęs“ įsikišti, jei muitų karas keltų grėsmę finansų stabilumui

(7)
Publikuota: 2025 balandžio 11 17:20:00, Jūras Barauskas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Ch.Lagarde. EPA - Eltos nuotr.

Europos centrinis bankas yra pasirengęs imtis veiksmų, jei JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimai dėl muitų imtų kelti grėsmę finansų stabilumui, penktadienį pasakė banko vadovė Christine Lagarde.

 

 

ECB „yra visada pasirengęs pasinaudoti turimomis priemonėmis“, – lankydamasi Varšuvoje, kur dalyvavo euro zonos finansų ministrų diskusijose apie tai, kaip Europa gali užkirsti kelią prekybos karui arba apsaugoti savo ekonomiką, jei nepavyktų susitarti su JAV ir išvengti muitų, pasakė Ch. Lagarde.

„Žinoma, pastaruoju metu stebime tam tikrą nestabilumą“, – kalbėdama su žurnalistais sakė ji.

„Tačiau Europoje ir ypač euro zonoje matome, kad rinkos infrastruktūra ir pačios rinkos, įskaitant obligacijų rinkas, veika tvarkingai“, – kalbėjo Ch. Lagarde.

Šie jos komentarai pasigirdo likus mažiau nei savaitei iki kito ECB posėdžio, kuriame bus priimamas sprendimas dėl pinigų politikos – tuo tarpu Europos akcijų rinkoms sunkiai sekasi susiorientuoti popietinės prekybos metu, o dolerių kursas euro atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei trejus metus.

Nors D. Trumpas paskelbė 90 dienų atidedantis savo pristatytų didelio masto visuotinių muito tarifų įsigaliojimą, Jungtinių Valstijų ir Kinijos prekybos karas vyksta toliau, šalims vienai po kitos įvedinėjant atsakomuosius tarifus.

Toks karas, kuriam rodosi galo nematyti, toliau drebina pasaulio ir ypač Azijos rinkas.

Ch. Lagarde išsakytai nuomonei pritaria ir kiti aukščiausio rango ES pareigūnai, tarp kurių yra ir ekonomikos komisaras Valdis Dombrovskis, perspėjęs, kad JAV muitai gali pakenkti Europos Sąjungos ekonomikos augimui.

ES skaičiavimu, jei padėtis nepasitaisys arba dar pablogės, šalių bloko ekonomikos augimas iki 2027 m. gali sulėtėti 0,2 procentinio punkto.

„Jei bus matyti, kad muitai yra nuolatiniai arba jeigu bus imtasi tolesnių atsakomųjų priemonių, pasekmės ekonomikai bus dar labiau neigiamos“, – sakė V. Dombrovskis, pridurdamas, kad neigiamas poveikis per trejus metus gali pasiekti „0,5–0,6 proc. ES ir 1,2 proc. pasaulio BVP“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (7)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia keisti nedarbingumo tvarką, kad dvi ligos dienas darbuotojui nereikėtų gydytojo išrašo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar lankėtės Rusijoje arba Baltarusijoje per pastaruosius trejus metus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +12 C

+3 +13 C

+9 +14 C

+8 +18 C

+17 +21 C

+12 +18 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s