Sankt Peterburgo arbitražo teismas Rusijoje įšaldė kelių bankų, tarp jų ir banko „Deutsche Bank“ turtą, po to, kai planuotos terminalo statybos, dėl kurių Vokietijos bankas buvo suteikęs garantijų, buvo atšauktos.
Toks teismo sprendimas buvo priimtas įmonių grupės „Gazprom“ dukterinės įmonės „RusChimAllianz“, Baltijos jūroje eksploatuojančios SGD terminalą, prašymu.
Bendrovė siekia iš banko „Deutsche Bank“ prisiteisti 239 mln. eurų, šeštadienį pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.
Įšaldytą turtą sudaro bankui „Deutsche Bank“ ir kitoms bendrovėms, kurių akcijų jis turi, priklausantys vertybiniai popieriai, taip pat nekilnojamasis turtas ir lėšos banko sąskaitose. Tai tėra tik dalis banko turto Rusijoje.
Teismas pirmiau Rusijoje yra įšaldęs ir Italijos banko „Unicredit“ turtą. Nukentėjo ir kitos kredito įstaigos.
Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai terminalo statybas, kurių projektui bankai buvo suteikę garantijų, teko atšaukti dėl Vakarų sankcijų.
„RusChimAllianz“ iš banko „Unicredit“ reikalauja 444 mln. eurų. Ketinama įšaldyti 463 mln. eurų vertės turto.
„Deutsche Bank“ pareiškė, kad bus matyti, kaip šį sprendimą įvykdys Rusijos teismai ir kokios bus šio sprendimo pasekmės banko veiklai Rusijoje.
„Mes jaučiamės visiškai apsaugoti, nes vienas klientas sumokėjo mums kompensaciją“, – teigiama banko pranešime spaudai.
„Unicredit“ yra didžiausias po Vokietijos banko „Raiffeisenbank“ Rusijoje vis dar veikiantis užsienio bankas ir, jo paties vertinimu, vienas iš 20 didžiausių bankų šalyje pagal balansinio turto sumą.
2021 m. „RusChimAllianz“ su Vokietijos pramonės grupe „Linde“ ir statybų bendrove „Renaissance Heavy Industries“ sudarė sutartį dėl terminalo statybų. Teigiama, kad pagal šią sutartį „RusChimAllianz“ sumokėjo įmonei „Linde“ avansą.
Rusijai 2022 m. vasarį užpuolus Ukrainą, Vakarų šalys įvedė sankcijų. Pranešama, jog „Linde“ informavo savo klientą, kad darbai sustabdyti.
Dėl sankcijų savo garantijas atsiėmė ir kiti jas suteikę bankai. Be bankų „Deutsche Bank“ ir „Unicredit“, ieškiniai Sankt Peterburgo arbitražo teisme pareikšti ir bankams „Commerzbank“, „Bayerische Landesbank“ ir „Landesbank Baden-Württemberg“.
Tačiau, kitaip nei „Unicredit“, šios bendrovės didesnių filialų Rusijoje neturi.
Dėl sankcijų Vokietijos bendrovės Rusijoje prarado milijardinių investicijų.