Nuo gegužės pradžios Estijos socialinio draudimo valdyba ir Talino socialinės paramos ir sveikatos departamentas nustos kompensuoti laikiną prieglobstį Estijoje gavusiems ukrainiečiams būsto išlaidas, praneša ERR.
Anksčiau, siekiant pabėgėliams padėti įsikurti, buvo mokamos vienkartinės, 1,2 tūkst. eurų siekiančios, išmokos. Socialinio draudimo valdybos Migracijos skyriaus vedėja Lisa Palots (Liis Paloots) patikino, kad parama nedings, bet taps tikslingesnė ir tvaresnė.
„Palaipsniui pereiname prie įprastos tvarkos, kai parama pirmiausia teikiama tiems, kurie kreipiasi dėl tarptautinės ar laikinos apsaugos, neturi paramos Estijoje ir gyvena valstybiniuose apgyvendinimo centruose", - aiškino ji.
Departamentas pažymėjo, kad vėliau, sekant Talino pavyzdžiu, bendradarbiavimas šioje srityje bus nutrauktas su kitomis savivaldybėmis. Paramos teikimas nepriklausys nuo perkeltųjų asmenų gyvenamosios vietos: lemiamas veiksnys bus tai, ar jiems reikia pagalbos, kai jie persikelia iš laikino apgyvendinimo centro į nuomojamą būstą.
Nuo 2022 m. birželio iki 2025 m. balandžio beveik 11 tūkst. namų ūkių gavo kompensacijas už būsto nuomą.
Ukrainiečiai gimtinę pradėjo palikti po 2022 m. vasarį prasidėjusios Rusijos intervencijos.
Estija priėmė 42,7 tūkst. žmonių. Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro duomenimis, balandžio 17 d. visame pasaulyje gyveno beveik 7 mln. ukrainiečių pabėgėlių, iš kurių didžioji dauguma buvo Europoje.
Kitos šalys taip pat pradėjo riboti paramos priemones Ukrainos piliečiams.
Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje buvo sustabdytas paraiškų priėmimas pagal programą „Homes for Ukraine", kuri leido pabėgėliams gyventi karalystėje remiant nuolatiniams gyventojams.
Nuo kovo 1-osios Slovakija taip pat sumažino išmokas pabėgėliams.