Dešimtys Rusijos karo instruktorių atvyko į sukilėlių siaubiamą Burkina Fasą po neramioje šalies šiaurėje džihadistų surengtos atakos, apie kurią valdžia nutylėjo, antradienį pranešė šaltiniai.
2022 m. rugsėjį valdžią perėmę Vakarų Afrikos šalies perversmo lyderiai išvijo buvusios kolonijinės valdytojos Prancūzijos karius bei diplomatus ir paprašė Rusijos karinės pagalbos.
„Dėl susidariusios padėties į Burkina Fasą atskrido du lėktuvai su rusų instruktoriais“, – sakė anonimiškumo pageidavęs diplomatinis šaltinis Afrikoje ir pridūrė, kad jie atskrido iš kaimyninio Malio – dar vienos chuntos vadovaujamos šalies, užmezgusios glaudesnius ryšius su Maskva.
Nepriklausomas šaltinis taip pat patvirtino, kad atvyko instruktoriai – paprastai taip vadinami buvę Rusijos grupuotės „Wagner“ samdiniai, dabar pergrupuoti į naują organizaciją, pavadintą Afrikos korpusu.
Džihadistų sukilėliai, susiję su „Al Qaeda“ ir „Islamo valstybe“, nuo 2015 m. Burkina Fase vykdo žiaurų sukilimą, per jį žuvo tūkstančiai žmonių, du milijonai buvo perkelti.
Birželio 11 d. su „Al Qaeda“ susijusi grupuotė užpuolė šiaurės rytinį Mansilos regioną ir prie Nigerio sienos dislokuotą karinį kontingentą. Aukų skaičius oficialiai neskelbiamas, tačiau, pasak saugumo šaltinio, manoma, kad yra daug žuvusiųjų.
Kitą dieną valstybinio televizijos tinklo biuro, esančio netoli prezidentūros sostinėje Uagadugu, kieme sprogo minosvaidžio sviedinys.
Antradienio vakarą Burkina Faso kariuomenė pasmerkė neva nepagrįstus ir melagingus „gandus socialinėje žiniasklaidoje“, kad kai kuriose kareivinėse kilo maištas.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, šį mėnesį apsilankęs Burkina Fase, sakė, kad Rusijos karinių instruktorių skaičius šalyje „padidės“.
Jis taip pat sakė, kad Rusijoje mokomi Burkina Faso ginkluotųjų ir saugumo pajėgų atstovai.