respublika.lt

Iškeldinti benamiai grįžta į Paryžių

(29)
Publikuota: 2024 lapkričio 10 15:12:23, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Olimpinės žaidynės atskleidė Paryžiaus problemas ir skurdą. EPA-Eltos nuotr.

Ruošdamasi 2024 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, Prancūzijos valdžia prievarta perkėlė daugiau nei 19,5 tūkst. palapinių stovyklų ir prieglaudų gyventojų, galutinėje ataskaitoje nurodė visuomeninių organizacijų koalicija „Le Revers de la Medaille" („Kita medalio pusė").

 

Pasak aktyvistų, prieš olimpines žaidynes Prancūzijos sostinėje buvo atliktas socialinis objektų, esančių šalia sporto renginių vietų, valymas. Paryžiaus infrastruktūra buvo iš esmės rekonstruota, o pertvarkos apėmė palapinių stovyklas ir prieglaudas. Jų gyventojai, įskaitant migrantus, buvo išvežti iš miesto.

„Le Revers de la Medaille" paaiškina, kad kai kurie nelegaliai apsigyvenę svetimuose namuose asmenys ir migrantai buvo iškeldinti kelis kartus, todėl bendras priverstinai perkeltų asmenų skaičius gali būti pervertintas. Visgi pabrėžiama, kad tarp iškeldintų yra daugiau nei 4,5 tūkst. nepilnamečių.

Aktyvistai nustatė, kad „socialinis valymas" Paryžiuje prasidėjo 2023 m. ir tęsėsi iki olimpinių žaidynių. Be to, iškeldinimas iš kai kurių vietų tęsiamas ir dabar. Turimais duomenimis, Prancūzijos sostinėje dėl olimpinių žaidynių buvo įvykdyta 260 iškeldinimų, kas yra 41 proc. daugiau nei tuo pačiu 2021-2022 m. laikotarpiu.

Visuomeninės grupės atstovas spaudai Polis Alauzi (Pol Alauzi) nurodė, kad yra tiesioginių įrodymų, jog priverstinis žmonių perkėlimas iš Paryžiaus buvo susijęs su pasiruošimu olimpinėms žaidynėms. „Yra nuotraukų, vidinių Vyriausybės dokumentų ir įsakymų dėl iškeldinimo, kuriuose olimpinės žaidynės aiškiai minimos kaip pasiteisinimas", - pasakojo aktyvistas.

Dar 2024 m. kovą kelių Prancūzijos miestų merai apkaltino šalies valdžią iškeldinant nelegalius migrantus ir kitus socialiai pažeidžiamų gyventojų grupių atstovus iš Paryžiaus į kitus regionus. Jie teigė, kad šimtai žmonių buvo susodinti į autobusus ir atvežti, neįspėjus vietos pareigūnų ir faktiškai palikus juos be pragyvenimo lėšų.

Liepą pabėgėliai, Paryžiaus valdžios iškeldinti iš apleistų pastatų, skundėsi, kad jiems buvo pažadėtas nemokamas būstas provincijose, tačiau jie atsidūrė gatvėje. Daugelis patys grįžo į Paryžių, kur rado naujas prieglaudas. Migrantai atviravo, kad, nepaisant to, jog yra nelegalai, jie turi darbą sostinėje, todėl tremtis į regionus atima pragyvenimo šaltinį.

„The New York Times" rašė, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) žadėjo per olimpines žaidynes pademonstruoti šalies ir jos sostinės didybę, tačiau olimpinis kaimelis buvo pastatytas viename skurdžiausių Paryžiaus priemiesčių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
18
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (29)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +6 C

+1 +7 C

+2 +8 C

+3 +9 C

+1 +8 C

+3 +7 C

0-7 m/s

0-9 m/s

0-7 m/s