Per galimai didžiausius masinius protestus nuo Gazos karo pradžios šimtai tūkstančių žmonių Izraelyje reikalavo nedelsiant sudaryti susitarimą dėl įkaitų išlaisvinimo su islamistiniu „Hamas" judėjimu. Tel Avive ir kituose miestuose neišvengta susirėmimų su policija.
Vietos žiniasklaidos teigimu, sulaikyta dešimtys asmenų. Vien tik Tel Avive, organizatorių skaičiavimu, į protestus susirinko 300 000 žmonių, sekmadienio vakarą pranešė „The Times of Israel".
Savaitgalį pranešus apie Gazos Ruože rastus šešių įkaitų kūnus, Izraelio profesinių sąjungų konfederacija pirmadienį beprecedenčiu visuotiniu streiku ketino paralyžiuoti šalį ir taip padidinti spaudimą premjerui Benjaminui Netanjahu (Benjamin Netanyahu), kad šis pritartų susitarimui dėl likusių įkaitų paleidimo.
„Negalime toliau nieko nedaryti. Nepriimtina, kad žydai žudomi Gazos tuneliuose, - žinių portalas „ynet" citavo profsąjungų vadovą Anoną Barą Davidą. - Turime susitarti su „Hamas", susitarimas svarbiau nei visa kita".
Izraelio kariuomenė sekmadienio rytą paskelbė požeminiame tunelyje Gazos Ruožo pietuose radusi šešių įkaitų kūnus. Jie buvo nušauti tarp ketvirtadienio ir penktadienio. Vienas organizacijos „Hamas" atstovas pareiškė, kad įkaitai žuvo per Izraelio bombardavimą.
„Nepaliksime jų likimo valiai", - Tel Avive skandavo demonstrantai, turėdami omenyje dar maždaug 100 „Hamas" rankose esančių įkaitų likimą. Protestuotojai su mėlynai baltomis nacionalinėmis vėliavomis rankose žygiavo centrinėmis miesto gatvėmis. Vienoje scenų simboliškai buvo pastatyti šeši karstai.
Protesto dalyviai vakare blokavo vieną pagrindinių greitkelių. Anot žiniasklaidos, jie ant važiuojamosios dalies mėtė akmenis, tvoras, vinis ir metalinius daiktus ir leido fejerverkus. Policija galiausiai gatvę atlaisvino panaudodama akinamąsias granatas.
Protestai vyko ir kituose miestuose. Demonstrantai reikalavo, kad vyriausybė greitai sudarytų susitarimą, kuris leistų skelbti paliaubas ir paleisti įkaitus mainais į palestiniečių kalinius. Pirmadienį visuotinis streikas, kuriuo siekiama priversti Vyriausybę derėtis su islamistais, paralyžiavo didelę viešojo gyvenimo dalį. Daugelyje miestų nedirbo institucijos, tik ribotai kursavo arba visiškai nekursavo autobusai ir tramvajai. Buvo paveiktas ir didžiausio bei svarbiausio Izraelio Ben Guriono oro uosto darbas. Taip pat streikavo Haifos prekybos uosto darbuotojau. Tik ribotai paslaugas teikė ligoninės. Savo durų klientams neatvėrė bankai.
Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų finansų ministras Bezalelis Smotrichas tuo tarpu pareikalavo uždrausti streiką, į kurį žmones sukvietė didžiausia šalies profsąjunga „Hisadrut".
Izraelio darbo teismas pirmadienį įsakė sustabdyti streiką.