Japonijoje uždarius akvariumą, itin sociali mėnulžuvė ilgėjosi žmonių, tad buvo paguosta neįprastu būdu.
Šimonosekio mieste, Jamagučio prefektūroje, esantis akvariumas paskelbė nuotrauką, kurioje mėnulžuvė matoma plaukianti priešais išrikiuotas žmonių veidų nuotraukas, pritvirtintas prie uniformų. Tai buvo „paskutinė išeitis“ siekiant išspręsti žuvies sveikatos problemas, vieno darbuotojo manymu, kilusias dėl vienatvės, socialiniame tinkle X pranešė akvariumas.
Regis, darbuotojams pavyko išsklaidyti žuvies vienatvę, nes kitą dieną buvo pranešta, kad ji vėl atrodo sveika.
Gruodį uždarius akvariumą renovacijai, mėnulžuvė nustojo misti medūzomis ir pradėjo visu kūnu trintis į rezervuaro sienas, pranešė BBC. Iš pradžių darbuotojai įtarė parazitus ar virškinimo sutrikimus, tačiau vienas jų manė, kad žuvis gali jaustis vieniša, nebematydama lankytojų prie savo rezervuaro.
Mėnulžuvės, sutinkamos visuose pasaulio vandenynuose, Japonijoje laikomos delikatesu. Manoma, kad nelaisvėje jos gali išgyventi iki 10 metų, tačiau akvariumuose jų pasitaiko retai, nes reikalauja kruopščios priežiūros.
Šiame akvariume laikoma mėnulžuvė yra apie 80 cm ilgio ir sveria beveik 30 kilogramų. Ji atkeliavo į akvariumą prieš metus, pasirodė esanti smalsi, priplaukdavo prie prisiartinusių lankytojų.
Kitą dieną, kai išvydo žmonių nuotraukas, žuvis, pasak darbuotojų, „jautėsi geriau, mojo pelekais“.
Žuvis sulaukė didžiulio socialinės žiniasklaidos vartotojų palaikymo. Vieni pasidalijo nuotraukomis ir vaizdo įrašais su mėnulžuve per ankstesnius apsilankymus, kiti žadėjo aplankyti ją, kai akvariumas vėl atsidarys.
Tai ne pirmas kartas, kai Japonijos akvariumai imasi naujoviškų sprendimų pralinksminti globojamus gyvūnus. Per pandemiją, kai viso pasaulio zoologijos sodai pranešė apie lankytojų dėmesio netekusius vienišus gyvūnus, vienas Tokijo akvariumas skubiai surengė renginį vaizdo skambučiu savo unguriams, ilgai nemačiusiems žmonių ir blogai pasijutusiems.