Japonijos organizacijos „Nihon Hidankyo“, kuri atstovauja branduolinių bombų sprogimus Hirošimoje ir Nagasakyje išgyvenusiems asmenims, vadovams antradienį Osle buvo įteikti Nobelio taikos premijos medaliai.
Kaip pranešama, Terumi Tanaka, Shigemitsu Tanaka ir Toshiyuki Mimaki medalius ir diplomą atsiėmė iš Norvegijos Nobelio komiteto vadovo Jørgeno Watne‘o Frydneso.
Organizacijos vardu pasakytoje kalboje T. Tanaka apibūdino savo įspūdžius apie 1945 m. surengtą Nagasakio bombardavimą, kai jam tebuvo 13 metų. Jis įspėjo apie didžiulę žalą, kurią šiandien galėtų sukelti branduoliniai ginklai. „Pamėginkite įsivaizduoti – yra 4 000 paleidimui paruoštų branduolinių galvučių. Tai reiškia, kad iš karto galėtų būti padaryta žala, kuri būtų šimtus ar tūkstančius kartų didesnė, nei Hirošimoje ir Nagasakyje“, – sakė T. Tanaka.
Jis paragino įsitraukti į diskusijas apie tai, ką reikia padaryti norint eliminuoti branduolinius ginklus. „Neleiskime, kad žmonija susinaikintų su branduoliniais ginklais! Bendradarbiaukime žmogiškos visuomenės labui tokiame pasaulyje, kuriame nebūtų branduolinių ginklų ir karų!“, – kalbėjo T. Tanaka.
Norvegijos Nobelio komitetas apie šių metų Nobelio taikos premijos skyrimą organizacijai „Nihon Hidankyo“ pranešė spalio mėnesį. Tada skelbta, kad ji šį apdovanojimą pelnė už „pastangas sukurti pasaulį be branduolinių ginklų“.