Skurde gyvenančių ukrainiečių skaičius nuo 2020 metų išaugo 1,8 mln. ir pasiekė maždaug 29 proc. gyventojų, kadangi Rusijos invazija, prasidėjusi prieš daugiau nei dvejus metus, toliau žlugdo šalies ekonomiką, teigiama Pasaulio banko ataskaitoje, kuria remiasi agentūra „Reuters“.
Pasaulio banko ataskaitoje, parengtoje remiantis kas mėnesį telefonu atliekamomis iki 2 000 namų ūkių apklausomis, apskaičiuota, kad praėjusiais metais skurde gyveno apie 9 mln. ukrainiečių. Skurdo didėjimą lėmė mažėjantis užimtumas – daugiau nei penktadalis prieš karą dirbusių suaugusiųjų neteko darbo.
Kartu ataskaitoje teigiama, kad 85-92 proc. sveikatos priežiūros įstaigų Ukrainoje 2023 metais vis dar veikė visu pajėgumu, nepaisant tebesitęsiančių Rusijos atakų.
Joje taip pat sakoma, kad mažiausiai 89 proc. 6-18 metų amžiaus vaikų tebesimokė mokyklose, nors vietovėse, kuriose vyksta aktyvūs karo veiksmai, 72 proc. mokinių mokėsi nuotoliniu būdu.
Tyrimas taip pat parodė, kad 97 proc. senatvės pensijų ir 85 proc. socialinės paramos išmokų gavėjus pasiekė laiku, o tai yra pagrindinis veiksnys, neleidžiantis dar didesniam skaičiui žmonių atsidurti skurde. Nustatyta, kad pensijos ir kita socialinė parama padėjo kompensuoti darbų praradimą pažeidžiamuose namų ūkiuose.