Kamala Harris, Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidento postą, pristatė jos rinkimų programoje planuojamas ekonomikos priemones, kuriomis bus siekiama kovoti su augančiomis kainomis. Penktadienį ji dalyvavo rinkimų kampanijos renginyje artėjant Demokratų nacionalinei konvencijai ir kaltino korporacijas keliant kainas, informuoja AFP.
Sakydama kalbą Šiaurės Karolinoje, svarbioje rinkimams valstijoje, K. Harris pirmą kartą pristatė savo viziją, kaip kovoti su infliacija, dėl kurios amerikiečiai kritikuoja prezidentą Joe Bideną.
K. Harris pažadėjo įgyvendinti „galimybių ekonomiką“, kurios esminis tikslas bus sustiprinti viduriniąją klasę.
Bandydama rasti ryšį su J. Bidenu nepatenkintais rinkėjais ji priminė, kad studijuodama universitete dirbo „McDonald‘s“ greitojo maisto restorane. Ji pripažino, kad nors JAV ekonomika ir yra stipriausia pasaulyje, „tačiau daugelis amerikiečių dar nejaučia tos pažangos kasdieniame gyvenime“.
Kalbėdama apie šalies ekonomiką ji užsiminė apie mokestines lengvatas vaikus auginančioms šeimoms, geresnę prieigą prie valstybės subsidijuojamų sveikatos apsaugos paslaugų ir paramą įsigyjantiems pirmąjį būstą.
Tuo metu Baltieji rūmai ketvirtadienį pranešė, kad buvo susitarta dėl mažesnių kainų senjorams perkantiems didžiųjų farmacijos bendrovių gaminamus dažniausiai vartojamus vaistus.
K. Harris taip pat ragino Kongresą priimti federalinį įstatymą draudžiantį maisto pramonės bendrovėms nesąžiningai didinti kainas.
Viceprezidentė K. Harris, siekianti tapti pirmąja moterimi prezidente JAV istorijoje, savo pasiūlymais tikisi atsiriboti nuo nepopuliarių J. Bideno sprendimų dėl išaugusių kainų, su kuriomis eiliniai amerikiečiai susidūrė po COVID-19 pandemijos.
Tuo metu Donaldas Trumpas ir Respublikonų partija bando susieti K. Harris su J. Bidenu dėl ekonominės padėties JAV. Liepos 21 d. J. Bidenas pasitraukė iš rinkimų kampanijos ir joje parėmė savo viceprezidentę.
„Kamala Harris eina pareigas trejus su puse metų, o padarė tik tiek, kad sužlugdė ekonomiką. Kamala negali atsikratyti „Bidenomikos“ [J. Bideno ekonomikos programos – ELTA] tvaiko“, – pareiškė D. Trumpo rinkimų štabas.
D. Trumpo komanda kaltina K. Harris dėl „infliacijos košmaro amerikiečių šeimoms“ ir gąsdina, kad jos vizija tėra „sovietinio stiliaus komunizmas“.
AFP rašo, kad iš tiesų infliacija Jungtinėse Valstijose mažėja, šalies ekonomika išvengė recesijos, kurios buvo itin baimintasi, o užimtumas stipriai auga ir akcijų rinkos yra rekordinėse aukštumose.
Tačiau eiliniai vartotojai vis dar jaučia užsitęsusį, COVID-19 pandemijos sukeltą, neapibrėžtumą, įskaitant aukštas kai kurių maisto produktų kainas ir dideles palūkanų normas perkant būstą.
Taip pat neaišku, kaip būtų finansuojamos dosnios K. Harris mokestinės lengvatos. Nepartinis Atsakingo federalinio biudžeto komitetas nurodo, kad jos pasiūlytos priemonės biudžetui kainuotų daugiau nei 1,7 trilijonų JAV dolerių per ateinantį dešimtmetį.