Britų dienraštis „The Times" įvardino, kiek ukrainiečiai gali turėti amerikiečių ilgojo nuotolio ATACMS raketų.
Jau smogė
„Nors Pentagonas nepateikė jokių skaičių, manoma, kad Kijevas šiuo metu turi tik apie 50 raketų", - teigiama straipsnyje. Pasak leidinio, nepaisant pakankamo paleidimo įrenginių skaičiaus, raketų, dėl stringančio tiekimo, vis dar trūksta.
Praėjusį sekmadienį „The New York Times", cituodamas neįvardytus JAV pareigūnus, pranešė, kad prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) pirmą kartą leido Ukrainai naudoti amerikiečių ilgojo nuotolio ginklus atakoms prieš Rusijos gilumoje esančius taikinius.
Lapkričio 19 d. Ukrainos žiniasklaida rašė, kad šalies ginkluotosios pajėgos pirmą kartą smogė Rusijai ATACMS balistinėmis raketomis. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas šios informacijos nepatvirtino.
Vėliau Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Ukrainos kariuomenė lapkričio 19-osios naktį šešiomis ATACMS raketomis atakavo Briansko regioną, tačiau oro gynybos sistemos atrėmė išpuolį. Aukų ir sugriovimų, rusų teigimu, buvo išvengta.
Rusijos pozicija
Antradienį Vladimiras Putinas patvirtino Valstybės politiką branduolinio atgrasymo srityje. Dokumente sakoma, kad Rusija pasilieka teisę naudoti branduolinius ginklus, reaguodama į masinio naikinimo ginklų panaudojimą prieš ją ar jos sąjungininkus. Taip pat pažymima, kad nebranduolinės valstybės agresija prieš Maskvą ar jos sąjungininkus, remiant branduolinei valstybei, laikoma bendra ataka.
Kaip anksčiau teigė prezidentas, NATO šalys diskutuoja ne tik apie galimybę Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudoti tolimojo nuotolio ginklus, bet ir apie tiesioginį įsitraukimą į konfliktą. Pasak jo, Kijevas jau atakuoja Rusijos teritoriją dronais ir kitomis priemonėmis. Kalbėdamas apie didelio tikslumo Vakarų gamybos tolimojo nuotolio ginklų naudojimą, jis pabrėžė, kad tokios operacijos vykdomos dalyvaujant aljanso šalių kariuomenei, nes tik vakariečiai gali tinkamai aptarnauti raketų paleidimo sistemas.