Ukrainos energetikos sistemoje labai trūksta gamybos pajėgumų, todėl skubios pagalbos buvo paprašyta iš Rumunijos, Slovakijos, Lenkijos ir Vengrijos, sekmadienį „Telegram" kanale pranešė Ukrainos energetikos ministerija. Pasak institucijos, iš kaimyninių šalių planuojama importuoti 25 682 MWh elektros energijos per dieną.
Energetikos ministerija taip pat informavo, kad Dniepropetrovsko regione dėl technologinių pažeidimų išsijungė energetinio objekto įrengimai, dėl ko pastotė ir buitiniai vartotojai liko be elektros. Be to, dėl žalos gamybos įrenginiams be elektros liko daugiau nei tūkstantis vartotojų Černigovo regione.
„Pagrindinė elektros tiekimo apribojimų priežastis yra priešo atakos prieš energetikos infrastruktūrą ir neigiamos šių atakų pasekmės. Iš viso buvo prarasta 9 GW (iš 18 GW) gamybos pajėgumų", - pridūrė ministerija.
Nuo metų pradžios Rusijos gynybos ministerija ne kartą pranešė apie smūgius Ukrainos energetikos objektams. Pastaraisiais mėnesiais buvo sugadinta ir sunaikinta Dnepro hidroelektrinė, Kijevo regione esanti Tripolio, Charkovo regione esanti Zmijevskaja, Vinicos regiono Ladyžinskaja ir kitos termofikacinės elektrinės.
Birželio viduryje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad šalyje sunaikinta 80 proc. šiluminės energijos gamybos ir trečdalis hidroenergijos gamybos pajėgumų. „Ukrenergo" vadovas Volodymyras Kudrickis birželį patikslino, kad Ukraina turės importuoti elektrą bent iki žiemos pradžios, kad subalansuotų sistemą. Ateinanti žiema ukrainiečiams bus sunkiausia, perspėjo didžiausios šalies naftos ir dujų bendrovės „Ukrnafta" vykdomasis direktorius Serhijus Koreckis.
Ukrainos pramonės ir namų ūkio vartotojams valandiniai elektros energijos tiekimo nutraukimo grafikai buvo įvesti nuo gegužės 20 d., nuo birželio pradžios jie buvo išplėsti. Valstybinėse ir švietimo įstaigose draudžiama naudoti oro kondicionierius. Išimtys taikomos ligoninėms ir įmonėms, kuriose oro vėsinimas yra gamybos proceso dalis. Elektros energijos tiekimas kritinės infrastruktūros objektams nėra ribojamas.