Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) Davose darbuotojai apkaltino jo įkūrėją Klausą Švabą (Klaus Schwab) ir kitus vadovybės atstovus moterų bei juodaodžių atžvilgiu vykdyta diskriminacija bei priekabiavimu. Apie tai, remdamasis daugiau nei 80 dabartinių ir buvusių WEF darbuotojų vidiniais skundais bei elektroniniais laiškais, ir kitų, su situacija susipažinusių žmonių teiginiais, rašo „The Wall Street Journal".
Pasak WSJ, nors WEF savo misiją vadina „siekiu pagerinti padėtį pasaulyje", iš tikrųjų jo darbuotojai susiduria su moterims ir juodaodžiams priešiška atmosfera. Tarkim, mažiausiai šešių WEF darbuotojų karjera nukentėjo dėl jų nėštumo ar motinystės atostogų.
Kitos šešios darbuotojos pasakojo apie vyresniųjų vadovų, dalis kurių dirba toliau, seksualinį priekabiavimą. Du žmonės pažymėjo, kad juos persekiojo WEF VIP svečiai.
Kai kurie leidinio pašnekovai teigė, kad moterys forume yra reguliariai seksualizuojamos ir objektyvizuojamos, o tokį toną esą užduoda pati organizacijos viršūnė.
Pasak WEF darbuotojų, nuo pirmųjų organizacijos egzistavimo metų moterys buvo įspėtos, kad K.Švabas, jei jos liktų vienos su juo, galėtų išsakyti nemalonių pastabų apie jų išvaizdą.
Barbara Erskine, kadaise dirbusi WEF komunikacijos vadove, teigė, kad K.Švabas paprašė direktorių valdybos nario įtikinti ją numesti svorį.
Dar trys moterys, kurios taip pat dirbo su K.Švabu, skundėsi dėl neva jo išsakytų komentarų apie jas.
Moteris, dirbusi forumo įkūrėjo administratore, prisimena, kad jis kvietė ją į privačias vakarienes ir ekskursijas. Pasak jos, jai ne kartą teko aiškinti, kad nėra pasiruošusi niekam kitam, išskyrus profesinius santykius.
„Žinojau, kad jam patinku ir, kad jam pasirodžiau miela. Kiekvienas vyras, turintis daug galios, mano, kad gali gauti bet kurią moterį, ir jie to nesigėdija", - WSJ atviravo Miriama Busina (Miriam Bussin), praėjusio amžiaus pabaigoje dirbusi K.Švabo asmenine asistente WEF.
Ji teigia, kad K.Švabas gašliai gyrė jos drabužius, kirpimą ir figūrą, todėl ji jautėsi nepatogiai, bet tuo metu nebuvo galimybės skųstis dėl tokio elgesio.
WSJ straipsnyje taip pat aprašomi tokie diskriminacijos atvejai kaip įžeidžiančios pastabos juodaodžių adresu ir vyresnių nei 50 metų darbuotojų atleidimas, siekiant sumažinti vidutinį darbuotojų amžių.
Gegužės 21 d. K.Švabas paskelbė apie savo ketinimą palikti WEF vykdomojo pirmininko postą. Pasak WSJ, šis pareiškimas buvo padarytas po to, kai jis nusiuntė laišką laikraščio leidėjui ir vyriausiajam redaktoriui, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl straipsnio apie jį rengimo.
WEF spaudos tarnyba atsisakė WSJ leisti pakalbinti K.Švabą. Organizacijos atstovas spaudai Janas Copfas (Yann Zopf) nurodė, kad laikraščio straipsnis esą neteisingai apibūdina WEF, jo kultūrą ir kolegas, įskaitant įkūrėją.
Organizacija patikino, kad WEF netoleruoja priekabiavimo ir diskriminacijos ir tinkamai reagavo į visus gautus skundus, o pats K.Švabas niekada neflirtavo su darbuotojomis moterimis ir nenustatė darbuotojų amžiaus ribų.
Pasaulio ekonomikos forumas yra Šveicarijos nevyriausybinė organizacija, žinoma dėl metinių susitikimų organizavimo Davose, Šveicarijoje, dalyvaujant verslo ir politiniams lyderiams. Susitikimuose aptariami politikos, ekonomikos ir viešojo gyvenimo klausimai.