Translytis Berlyne pateikė ieškinį savo darbdaviui „McDonald's", kaltindamas jį diskriminaciniu elgesiu. Galiausiai šalys pasiekė susitarimą ir susitaikė, prieš informavo „Kronen Zeitung".
Kaili Divon (Kylie Divon) į Vokietiją 2017 m. atvyko iš Libijos. Nuo 2019 m. ji dirbo „McDonald's" padalinyje Berlyno centrinėje stotyje. Iš pradžių K.Divon save identifikavo kaip nebinarinę, todėl ji naudojosi vyriška arba moteriška rūbine.
Tačiau 2020 m. libanietė išreiškė norą, kad ją vadintų tik įvardžiu „ji". 2023 m. liepą K.Divon apie tai pranešė vadovybei ir nuo to laiko dėvėjo tik moteriškus drabužius.
2023 m. gruodį kilo konfliktas: K.Divon norėjo persirengti moterų rūbinėje, tačiau kolegė musulmonė neleido jai ten patekti. Be to, pasak libanietės, mažiausiai vienas iš jos vadovų atsisakė pripažinti jos lytinę tapatybę. K.Divon teigimu, tai buvo akivaizdus diskriminacijos atvejis.
Po to ji pateikė ieškinį, reikalaudama kompensacijos ir keliems mėnesiams išėjo nedarbingumo atostogų. 2024 m. vasarą K.Divon vėl grįžo į darbą filiale.
Nagrinėjant translyčio skundą Berlyno darbo teismo posėdyje įsiplieskė įnirtingi ginčai. Ieškovo atstovai kaltino „McDonald's" atsisakymu pripažinti diskriminacijos faktą, prieštaringais pareiškimais ir rimtų pasiūlymų, kaip išspręsti problemą, nepateikimu.
„McDonald's" kategoriškai neigė kaltinimus diskriminacija ir atsisakė mokėti kompensaciją. Bendrovė teigė siūlanti tokius sprendimus kaip „beldimas prieš įeinant į rūbinę" arba „pertvaros kaip apsauginio ekrano naudojimas". Libanietei taip pat buvo suteikta galimybė persirengti gretimoje dušo kabinoje.
Po pusantros valandos diskusijų šalys susitarė: „McDonald's" ir K.Divon nutraukė darbo sutartį, ji nedelsiant buvo atleista iš pareigų, gavo teigiamą charakteristiką bei 16 500 eurų kompensaciją. Pagal susitarimo sąlygas ši suma nelaikoma kompensacija už diskriminaciją.