Izraelio naikintuvai smogė 30 „Hezbollah" raketų paleidimo įrenginių ir kitai kovotojų infrastruktūrai pietų Libane, ketvirtadienio vakarą pranešė „The Times of Israel", cituodamas Izraelio gynybos pajėgas (IGP).
IGP pažymėjo, kad kariškiai taip pat atakavo kelis „Hezbollah" priklausančius pastatus ir ginklų sandėlius keliose pietų Libano vietovėse.
„Kiek anksčiau dėl „Hezbollah" raketų ir dronų atakų šiaurės Izraelyje žuvo du Izraelio armijos kariai ir dar keli buvo sužeisti", - buvo nurodyta pranešime leidinyje.
Ataka prieš „Hezbollah"
Rugsėjo 17 ir 18 dienomis Libane masiškai sproginėjo „Hezbollah" nariams priklausantys pranešimų gavikliai ir racijos. Dėl to žuvo mažiausiai 37 žmonės, apie 3000 buvo sužeisti.
„Hezbollah" dėl išpuolio kaltina Izraelį, tačiau Izraelio valdžia dar oficialiai neprisiėmė tiesioginės atsakomybės už operaciją.
Komentuodamas incidentą per televiziją transliuotame kreipimesi, „Hezbollah" lyderis Hasanas Nasralahas rugsėjo 19 dieną pabrėžė, kad ataka peržengė visas raudonas linijas ir gali būti laikoma karo nusikaltimais ir karo paskelbimu.
Izraelis tęs karą su „Hezbollah"
Izraelio gynybos ministras Joavas Galantas rugsėjo 19-osios vakarą pabrėžė, kad Izraelis ir toliau vykdys karines operacijas prieš „Hezbollah".
„Naujame karo etape yra didelių galimybių, bet ir didelių rizikų. „ „Hezbollah" jaučia, kad yra persekiojama, ir karo veiksmų serija tęsis", - citavo J.Galantą „Reuters". - Mūsų tikslas yra užtikrinti saugų šiaurinių Izraelio regionų gyventojų grįžimą į savo namus. Laikui bėgant kaina, kurią mokės „Hezbollah", didės."
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu sukvietė karinio kabineto narius į susitikimą, pranešė Izraelio žiniasklaida.
Jungtinės Valstijos paragino užkirsti kelią tolesnei konflikto eskalacijai Artimuosiuose Rytuose. „Mes ir toliau remsime Izraelio teisę į savigyną, bet nenorime, kad kuri nors pusė eskaluotų šį konfliktą, laikotarpį", - pabrėžė Valstybės departamento atstovas Metju Mileris (Matthew Milleris).
Operacija baigėsi
Penktadienį agentūra „Xinhua" patikslino, kad Izraelio karo lėktuvai ketvirtadienį įvykdė apie 60 oro antskrydžių prieš „Hezbollah" pozicijas pietiniame ir rytiniame Libane.
Lėktuvai iššovė apie 150 raketų „oras-žemė", teigė anoniminiai šaltiniai ir pridūrė, kad aukų ir žalos, kurią sukėlė intensyvūs oro antpuoliai, rimčiausi nuo spalio 8 dienos, skaičius dar nėra žinomas.
Izraelio kariuomenė nurodė, kad oro pajėgos smogė 100 raketų paleidimo įrenginių.
Po kelias valandas trukusių intensyvių smūgių, prasidėjusių ketvirtadienį po pietų, Izraelio kariuomenė apie vidurnaktį paskelbė, kad karinė operacija baigta.
Pasak Libano šaltinių, iš pietų Libano į šiaurinį Izraelį buvo paleista apie 50 „Katiuša" tipo raketų.
„Hamas" ataka prieš Izraelį
Konflikto eskalacija Artimuosiuose Rytuose prasidėjo po to, kai radikalus islamistų judėjimas „Hamas", Europos Sąjungoje ir Jungtinėse Valstijose pripažintas teroristine organizacija, 2023 metų spalio 7 dieną įvykdė didelio masto išpuolį prieš Izraelį. Teroristai pradėjo didžiulę raketų ataką prieš Izraelį, įsiveržė į jo teritoriją ir surengė masiškiausias civilių žudynes šiuolaikinės Izraelio valstybės istorijoje. Jų aukomis tapo daugiau nei 1200 žmonių.
Kovotojai taip pat paėmė apie 250 įkaitų ir nugabeno juos į Gazos Ruožą. Izraelis atsakė paskelbdamas karą „Hamas". Šalies kariuomenė atakuoja šį, tankiai apgyvendintą palestiniečių regioną, valdomą „Hamas", taip pat vykdo antžeminę karinę operaciją. „Hamas" kontroliuojamos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių, daugiau nei 95 tūkstančiai buvo sužeisti. Šių duomenų neįmanoma patvirtinti iš nepriklausomų šaltinų.