Nigerijos policija antradienį pranešė suėmusi daugiau kaip 90 demonstrantų su Rusijos vėliavomis, šeštą dieną tęsiantis protestams, kuriuos sukėlė ekonominiai sunkumai šalyje.
Praėjusią savaitę tūkstančiai žmonių dalyvavo protestuose prieš vyriausybės politiką ir dideles pragyvenimo išlaidas, nes daugiausiai gyventojų turinčią Afrikos šalį ištiko didžiausia ekonominė krizė per porą dešimtmečių.
Daugelyje šalies regionų demonstracijos po susirėmimų su saugumo pajėgomis liovėsi, tačiau pirmadienį šimtai protestuotojų išėjo į gatves šiaurinėse valstijose, įskaitant Kaduną, Kaciną ir Kaną, taip pat centrinę Plato valstiją.
AFP žurnalistai ir liudininkai matė, kad kai kurie demonstrantai laikė Rusijos vėliavas – Rusijos ambasada nuo jų atsiribojo.
Šiaurės Nigeriją sieja glaudūs kultūriniai, religiniai ir socialiniai bei ekonominiai ryšiai su kaimyninėmis Sahelio regiono šalimis. Jose pastaraisiais metais įvyko virtinė perversmų, o kariniai lyderiai nusisuko nuo Vakarų sąjungininkių ir atsigręžė į Rusiją.
Rusijos vėliavos plevėsavo mitinguose Nigeryje, Malyje ir Burkina Fase, bet jų pasirodymas Nigerijoje sulaukė griežtos pareigūnų reakcijos.
Nigerijos saugumo agentūros DSS atstovas socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pareiškime teigė, kad „sulaikė keletą siuvėjų Kano valstijoje, atsakingų už rajone platinamų Rusijos vėliavų gamybą“, ir atlieka tyrimą.
Nigerijos gynybos vadas sakė, kad tai „visiškai nepriimtina“. „Žmonės, prižiūrintys elementus, kurie verčia asmenis nešti Rusijos vėliavas suverenioje Nigerijoje – tai yra raudonos linijos peržengimas ir mes su tuo nesitaikstysime“, – pirmadienį per brifingą Abudžoje perspėjo generolas Christopheris Musa.
Rusijos ambasada Nigerijoje pirmadienį savo interneto svetainėje paskelbtame pareiškime neigė, kad yra su tuo susijusi, ir tvirtino, kad „kai kurių protestuotojų ketinimai mosuoti Rusijos vėliavomis yra jų asmeninis pasirinkimas“.
Organizacija „Amnesty International“ apkaltino Nigerijos saugumo pajėgas ketvirtadienį, pirmąją protestų dieną, nužudžius mažiausiai 13 demonstrantų, o policija teigia, kad žuvo septyni žmonės, ir neigia savo atsakomybę.
Sekmadienį per televiziją transliuotame kreipimesi prezidentas Bola Ahmedas Tinubu paragino nutraukti demonstracijas, tačiau protestų organizatoriai pažadėjo tęsti mitingus, nepaisant mažesnio dalyvių skaičiaus.
„Negalime sustoti, kol nebus patenkinti mūsų reikalavimai“, – pirmadienį AFP sakė Abiodunas Sanusi iš aktyvistų organizacijos „Take It Back“ Abudžoje.
Organizacija ragina sumažinti degalų kainas ir reikalauja, kad vyriausybė spręstų pragyvenimo išlaidų, išaugusių po B. A. Tinubu pradėtų ekonominių reformų, problemą.