Šeštadienį ryte Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasirašė dekretą, kuriuo pasitraukia iš prieštaringai vertinamos Stambulo konvencijos.
Valdančioji „Teisingumo ir plėtros" partija teigia, kad konvencija kenkia šeimai, jos vienybei bei skatina skyrybas. Taip pat pabrėžiama, jog šia sutartimi naudojasi LGBT bendruomenė siekdama platesnio pripažinimo visuomenėje.
Reaguodama į opozicijos kritiką dėl moterų smurto, valdančiosios partijos „Šeimos, darbo ir socialinių paslaugų" ministrė Zehra Zumrut Selcuk naujienų agentūrai „Anadolu" pareiškė, kad Turkijos konstitucija ir vidaus teisės aktai bus „moterų teisių garantas". „Mes tęsime kovą su smurtu laikydamiesi visiškos tolerancijos principo", - ministrė sakė šeštadienį.
„Respublika.lt" primena, kad Stambulo konvencija buvo parengta 2011 m. gegužės 11 d. Stambule. Ją pasirašė 45 šalys ir Europos sąjunga. Turkija buvo pirmoji valstybė kuri ratifikavo konvenciją dar 2012 metais.
2013 m. dokumentą pasirašė ir Lietuva, tačiau jo dar neratifikavo. Konservatorių ir liberalų vadovaujamas Seimas šį kontraversišką klausimą planuoja spręsti jau šių metų rudenį.
Vito Tomkaus trigrašis:
Išgirdęs šią žinią, susisiekiau su buvusia "Respublikone" Giedre, kuri jau daug metų dirba ekskursijų vadove Turkijos kurorte. Pasiteiravau, kaip į Prezidento R.T. Erdogano demaršą sureagavo vietinės moterys. Giedrė man paaiškino, kad vietos moterys išsigandusios, nes per pastaruosius metus net keli šimtai silpnosios lyties atstovių buvo nužudyta. Tad sunerimo, kas dabar bus? Paprašiau, kad visas nuramintų, nes pastaruosius metus būtent Turkijos teritorijoje galiojo Stambulo konvencija, kuri ne tik neapgynė skriaudžiamų moterų, bet dargi atvėrė kelią į visuomenę įvairiems lytiniams iškrypėliams. O tai tik dar kartą įrodo, kad Stambulo konvencija yra tik priedanga LGBT + t.t. aktyvistams.