Nuo džiunglių Papua Naujojoje Gvinėjoje iki dangoraižių Singapūre: popiežius Pranciškus penktadienį baigė 12 dienų trukusią savo kelionę Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Tai buvo istorinė 87-erių Katalikų bažnyčios vadovo kelionė per keturias šalis – ilgiausia pagal trukmę ir atstumą nuo jo pontifikato pradžios.
Per savo kelionę Pranciškus siuntė žinią nepamiršti vargšų ir atstumtųjų.
Indonezijoje, daugiausiai gyventojų turinčioje musulmoniškoje šalyje, jis apsilankė mečetėje ir pasisakė prieš konfliktus ir klimato kaitą.
Papua Naujojoje Gvinėjoje popiežius vyko į nuošalų džiunglių kaimą, kur ragino gyventojus priešintis smurtui tarp skirtingų etninių grupių ir atsisakyti „prietarų ir magijos“. Savo kalboje aukštiems politikams ir verslininkams pontifikas kvietė užtikrinti didesnį teisingumą eksploatuojant šalies gamtinius išteklius.
Katalikiškame Rytų Timore apie 600 000 tikinčiųjų suplūdo į popiežiaus aukojamas Mišias. Čia jis gyrė naują taikos erą nuo nepriklausomybės 2002 m. Tačiau kartu Pranciškus ragino atsakingus asmenis labiau kovoti su seksualiniu vaikų išnaudojimu. Katalikų bažnyčią šioje šalyje pastaraisiais metais krėtė virtinė išnaudojimo skandalų.
Singapūre tarpreliginiame susitikime su jaunimu pontifikas ragino priimti kitas religijas, netapti technologijų „vergais“ ir išeiti iš savo komforto zonos.