Popiežius Pranciškus sekmadienį aplankė vieną atokiausiai esančių Katalikų Bažnyčios bendruomenių ir joje įsikūrusius misionierius.
Trečią vizito Papua Naujojoje Gvinėjoje dieną 87-erių pontifikas nuvyko į Vanimo miestą šiaurinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje. Jame gyvena apie 10 tūkst. žmonių ir veikia katalikų misionierių atstovybė.
Atvykusį į Vanimą popiežių pasitiko daugiau kaip 30 tūkst. tikinčiųjų. Jis pasakė kalbą, kurioje daugiausia dėmesio skyrė aplinkos tausojimo svarbai.
Prieš kelionę į Vanimą, sekmadienį, Katalikų Bažnyčios vadovas laikė mišias dešimtims tūkstančių tikinčiųjų futbolo stadione šalies sostinėje Port Morsbyje.
Popiežius Pranciškus ragino žmones eiti į „periferiją“, į geografinius ir visuomenės paribius. Pasak jo, Papua Naujoji Gvinėja kartais laikoma „tolima šalimi pasaulio pakraštyje“.
Pontifikas pridūrė: „Atsiverkime Bažnyčios tikėjimui. Taip galėsime bendrauti vieni su kitais ir kurti kitokią visuomenę, taip pat ir Papua Naujojoje Gvinėjoje.“
Okeanijos valstybė turi didžiules mineralų ir kitų išteklių, įskaitant auksą, varį ir gamtines dujas, atsargas. Vis dėlto dauguma maždaug 10 mln. šalies gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos; praktiškai nėra susisiekimo keliais tarp sostinės ir likusios šalies dalies.
Popiežiaus vizitui į Vanimo miestą buvo užsakyti lėktuvai. Dauguma pamatyti pontifiką pastarosiomis dienomis keliavusių atokaus regiono gyventojų neturi nei vandentiekio, nei elektros.
Papua Naujoji Gvinėja – antroji ilgiausios per visą kadenciją popiežiaus užsienio kelionės stotelė. Tik ketvirtadalis šalies gyventojų yra katalikai.
Kelionę pradėjęs Indonezijoje, popiežius per 12 dienų planuoja aplankyti keturias Pietryčių Azijos ir Okeanijos šalis. Pirmadienį jis keliaus į Rytų Timorą, o vėliau į Singapūrą.