Žlugus buvusio Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) režimui, prasidėjo jo šeimos ir bendražygių turto „tarptautinė medžioklė", „The Wall Street Journal" pranešė buvęs Baltųjų rūmų pareigūnas Endriu Teibleris (Andrew Tabler), kuris sekė buvusio Sirijos lyderio šeimos narių turtą dirbdamas su sankcijomis.
„Prieš revoliuciją jie turėjo daug laiko plauti savo pinigus. Jie visada turėjo planą „B" ir buvo pasirengę išvarymui", - sakė jis.
Pasak buvusių JAV pareigūnų, teisininkų ir tyrimų organizacijų, tyrusių buvusio valdančiojo Sirijos klano užsienio turtus, buvo atsekti B.al Asado žmonos Asmos Ahras, buvusio prezidento motinos Anisos Mahluf (Anisa Makhlouf) ir jo tėvo Hafezo brolio Rifato (Rifaat) aktyvai.
Pastarajam Prancūzijoje priklausė apie 90 mln. eurų vertės turtas, tačiau 2019 m. Paryžiaus teismas jį konfiskavo, nusprendęs, kad šis turtas buvo įgytas organizuotai išplaunant pavogtas viešąsias lėšas. Pasak ieškinį pateikusio advokato Viljamo Burdono (William Bourdon), buvo planuojama, kad Mahlufų šeima užsidirbs pinigų B.al Asado vardu ir prireikus jį finansuos.
Tarp identifikuoto turto, kurį cituoja leidinys: Anisos ir jos brolio Muhamedo Mahlufo (Mohammed Makhlouf) sąskaitos Šveicarijos banke „Credit Suisse", pajamos iš nelegalių Ahrasų šeimos tinklų Europoje ir Persijos įlankoje bei daugiau negu 20 mln. eurų įkainotas Anisos sūnėno Hafezo Mahlufo (Hafez Makhlouf) nekilnojamasis turtas Maskvoje.
Tyrimo metu daugiausia buvo atsekta vieno iš M.Mahlufo sūnų - Rami - aktyvų: nekilnojamasis turtas ir privatus lėktuvas Dubajuje, kurio vertė siekia 40 mln. eurų; nekilnojamasis turtas Rumunijoje; 18 sąskaitų HSBC filialuose Kaimanų salose ir Didžiosios Britanijos Mergelių salose; viešbučiai ir baras Vienoje, kurių jis nebeturi; mobiliojo ryšio operatorius „Syriatel", privati oro linijų bendrovė „Cham Wings", 50 proc. „Cham Holding" akcijų, išskirtinės sutartys veikti neapmuitinamų prekių rinkose Sirijoje. Tiesa, didžioji šio turto dalis buvo prarasta 2020 m.
Pasak B.al Asado universiteto laikų draugo ir patarėjo Aimano Abdelio Nuro (Ayman Abdel Nour), po to, kai į valdžią atėjo B.al. Asado tėvas Hafezas (jis buvo Sirijos prezidentas nuo 1971 iki 2000 metų), jis paskyrė savo svainį M.Mahlufą atsakingu už tabako importo monopolį. Po Hafezo mirties 2000 m., B.al Asadas perėmė valdžią, o M.Mahlufas perdavė verslą Rami. Pastarasis tapo pagrindiniu režimo finansuotoju, o jo turtas siekė 10 mlrd. JAV dolerių. Tačiau 2020 metais tarp B.al Asado ir Mahlufų šeimos prasidėjo nesutarimai, dėl ko R.Mahlufas buvo „viešai nušalintas". Konfliktas kilo dėl to, kad Mahlufo sūnūs socialiniuose tinkluose pradėjo džiaugtis prabangiu gyvenimu. Šiuo metu R.Mahlufo buvimo vieta nežinoma.
Be to, pasak Valstybės departamento, 2011 m. prasidėjus pilietiniam karui Sirijoje, B.al Asado jaunesnysis brolis Maheras (Maher al-Assad) vadovavo Sirijos ketvirtajai šarvuotajai divizijai, kuri užsiėmė narkotiko fenetilino kontrabanda į kitas Artimųjų Rytų šalis. Politinių ir ekonominių tinklų observatorijos vertinimu, nuo 2020 iki 2022 m. ji kasmet režimui nešė vidutiniškai apie 2 mlrd. eurų siekiantį pelną.
„The Washington Post" rašė, kad B.al Asadas per savo valdymo metus suformavo palyginti kuklų viešą įvaizdį, tačiau iš tikrųjų šeima maudėsi prabangoje.