Romos valdžios institucijos trečiadienį pranešė svarstančios įvesti bilietų pardavimo sistemą garsiojo Trevi fontano lankytojams. Tai - tai dar vienas mėginimas kovoti su turistų pertekliumi.
Fontaną išgarsino Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ („La Dolce Vita“) scena, kurioje aktorė Anita Ekberg maudosi fontano fone. Pamatyti XVIII a. fontaną trokšta daugelis Amžinojo miesto lankytojų.
„Asmeniškai būčiau už tai, kad būtų ieškoma naujų prieigos prie Trevi fontano būdų, ribotų nustatant ir laiką“, – laikraščiui „Corriere della Sera“ sakė už turizmą atsakingas miesto tarybos narys Alessandro Onorato. Pasak jo, tai būtų bilietų rezervavimo sistema – romėnams nemokama, o turistams simboliškai kainuotų eurą. Jo žodžius patvirtino savivaldybė.
Tikslas yra ne rinkti pinigus, o kontroliuoti minias, neleisti „valgyti ledus ar picą ant paminklo, nusipelnančio deramos pagarbos“, sakė jis.
Dėl fontano šlovės baroko šedevrą supančioje aikštėje minios dažnai būna tokios didelės, kad fontaną sunku gerai apžiūrėti. Savivaldybės atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad pasiūlymas įvesti bilietus tėra „pirminė mintis, nieko konkretaus dar nėra“. „Tai opi sudėtinga problema, bet anksčiau ar vėliau ji turės būti sprendžiama“, – sakė jis ir pridūrė, jog „turizmas Romoje pasiekė rekordą ir turi būti tvarus miestui bei aplinkai“.
Tikimasi, kad per jubiliejinius 2025 m. lankytojų skaičius dar labiau padidės. Šventaisiais jubiliejiniais metais, kuriuos Katalikų bažnyčia mini kas 25-erius metus, Romoje ir Vatikane tikimasi maždaug 30 mln. lankytojų.
Ministrės pirmininkės Giorgios Meloni vyriausybė taip pat svarsto galimybę padidinti pagalvės mokestį turistams, nors pasiūlymas supykdė pramonės grupes, perspėjusias neatbaidyti žmonių. A. Onorato sakė, jog Romos valdžia taip pat norėtų riboti naujų nakvynės su pusryčiais ar atostogų būstų atidarymą, kad sumažintų spaudimą istoriniam centrui, tačiau neturi tam galios.