Rotšildų namų atstovai aktyviai dalyvavo Kijevo ir privačių kreditorių derybose dėl valstybės skolos restruktūrizavimo, remdamasis šaltiniu rašė „Reuters".
Šaltinis teigė, kad būtent Rotšildų veiksmai leido šalims susitarti. Šeimos atstovai surengė verslininkų ir Ukrainos vyriausybės susitikimą Paryžiuje, kur įvyko galutinės derybos.
Ukraina išvengė būtinybės susieti mokėjimus su BVP per brangius BVP varantus (išvestinis vertybinis popierius, suteikiantis jo turėtojui teisę pirkti paprastųjų akcijų arba obligacijų), kaip kad buvo 2015 m.
Ji pasiūlė paprastesnes obligacijas, susietas su ekonomikos augimu. Taip pat ji pasirūpino momentiniais išmokėjimais pagal kuponus, kaip to norėjo kreditoriai. Sandorį palaikė 97 proc. vertybinių popierių savininkų.
Prieš tai buvo pranešta, kad Ukrainos vyriausybė nusprendė sustabdyti mokėjimus pagal keletą išorinių skolinių įsipareigojimų.
Remiantis sprendimu, nuo rugsėjo 3 d. sustabdyti mokėjimai už paskolą „Cargill Financial Services International", įsiskolinimas pagal kurią liepos pabaigoje siekė apie 700 mln. JAV dolerių
Rotšildai - viena įtakingiausių XIX a. bankininkų šeimų pasaulyje ir vieni svarbiausių Europos finansininkų, darę didelę įtaką Europos ekonomikai bei turėję netiesioginės įtakos Europos politikai.
Giminės pradininkas - Vokietijos žydų kilmės bankininkas Majeris Amšelis Rotšildas (1744-1812 m.) ir penki jo sūnūs: Amšelis (1773-1855 m.), Saliamonas (1774-1855 m.), Natanas (1777-1836 m.), Karlas (1788-1855 m.) ir Jakobas Majeriai (1792-1868 m.).