Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Rusija šeštadienį pavadino „didele nesėkme“.
Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pateikė ilgą penktadienio ceremonijos, kurios tiesiogiai netransliavo Rusijos televizija, trūkumų sąrašą.
„Neplanavau žiūrėti atidarymo. Tačiau pamačiusi nuotraukas, aš negalėjau patikėti, kad tai ne išmanioji vaizdo klastotė ar fotošopas", – parašė ji „Telegram“ kanale.
Tik keliems Rusijos sportininkams buvo leista dalyvauti žaidynėse kaip „neutraliems“ atletams dėl Kremliaus agresijos prieš Ukrainą.
Pasak M. Zacharovos, „juokinga atidarymo ceremonija po atviru dangumi privertė svečius kelias valandas sėdėti pliaupiant lietui“.
„Organizatoriai nepagalvojo nei apie debesų išsklaidymą, nei apie tentus“, – teigė ji, turėdama omenyje Rusijos praktiką prieš didelius renginius siųsti lėktuvus sklaidyti debesų.
Prancūzija prieš pat žaidynių atidarymą sulaikė rusą, kuris kaltinamas rengęs „destabilizavimo“ sąmokslą. „Įdomu, kiek dar „šnipų“ reikėjo įtraukti į Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, kad ji baigtųsi tokia didele nesėkmė?“, - klausė M. Zacharova.
Ji taip pat šaipėsi iš „transporto kolapso“, ištikusio penktadienį po trijų padegimų geležinkelių sistemoje, kuriuos Prancūzija laiko sabotažo aktais.
Pasak Rusijos URM atstovės, Paryžiaus centras „paverstas benamių getu“, o miesto „gatves užtvindė žiurkės“.
Kiti jos taikiniai buvo JAV reperis Snoopas Doggas, nešęs olimpinį deglą, ir klaidos, pavyzdžiui, Pietų Korėjos komandos pristatymas kaip Šiaurės Korėjos ir apverstos olimpinės vėliavos iškėlimas.
Pasak M. Zacharovos, atidarymo ceremonijos dalis, kurioje buvo parodijuojama Leonardo da Vincio „Paskutinė vakarienė“, buvo „pasityčiojimas iš krikščionims šventos istorijos“, o „apaštalai buvo vaizduojami kaip transvestitai“.
„Akivaizdu, kad Paryžiuje buvo nuspręsta, jog jei olimpiniai žiedai yra įvairių spalvų, galima visa tai paversti vienu milžinišku gėjų paradu“, – pridūrė ji.
Rusijos stačiatikių bažnyčios atstovas spaudai Vachtangas Kipšidze taip pat pasmerkė šią žaidynių atidarymo ceremonijos dalį, savo „Telegram“ kanale pavadindamas ją „kultūrine ir istorine savižudybe“.