Rusijai reikia migrantų ekonominiam vystymuisi, nes šalyje nepakanka vietinės darbo jėgos, penktadienį paskelbtame interviu teigė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Migrantai yra būtinybė“, – sakė jis valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“.
„Susiduriame su įtempta demografine situacija. Gyvename didžiausioje pasaulio šalyje, bet mūsų nėra tiek daug“, – pridūrė jis.
Anksčiau šią savaitę Rusijos parlamentas patvirtino teisės aktą, draudžiantį „vaikų neturėjimo propagandą“ – tai reiškia, kad joks asmuo ar organizacija nebegali raginti kitų neturėti vaikų.
Šiuo žingsniu siekiama padėti įveikti dar iš sovietmečio paveldėtą demografinę krizę, kuri paaštrėjo prasidėjus konfliktui Ukrainoje.
„Mums reikia darbo jėgos, kad galėtume dinamiškai vystytis ir įgyvendinti visus savo plėtros projektus“, – pabrėžė D. Peskovas.
Jis teigė, kad Rusijos valdžios institucijos palankiai vertina migraciją.
Rusijoje įprasta prieš migrantus nukreipta retorika – ypač prieš darbininkus iš buvusių sovietinių šalių Centrinėje Azijoje, užpildančius darbo vietas pagrindiniuose ekonomikos sektoriuose.
Liepos mėnesį Kremlius pripažino, kad nykstanti populiacija „reiškia pražūtį nacijos ateičiai“.
Nepaisant to, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausybė daugiavaikėms šeimoms siūlo dosnias socialines išmokas ir subsidijas būsto paskoloms, šalies gyventojų skaičius po sovietmečio taip ir neatsigavo.
Naujausios demografinės problemos – mažas gimstamumas, didelis mirčių nuo „Covid“ skaičius ir šimtai tūkstančių vyrų, bėgančių iš šalies, kad išvengtų mobilizacijos kariauti Ukrainoje.
Remiantis nacionalinės statistikos tarnybos „Rosstat“ skaičiavimais, kuriuos cituoja naujienų agentūra RBC, 2023 metais gimstamumo rodiklis buvo 1,41 gimdymų vienai vaisingo amžiaus moteriai.
Tai yra mažiau nei 2,0, kurio reikėtų norint atnaujinti esamą populiaciją.
„Rosstat“ duomenimis, šių metų sausio-rugsėjo mėnesiais Rusijoje gimė 920 200 kūdikių, t. y. 3,4 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
Rusijos žiniasklaida teigė, kad tai buvo mažiausias gimimų skaičius nuo praėjusio šimtmečio pabaigos.