Rusijos parlamentas trečiadienį nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo būtų draudžiama atiduoti rusų vaikus įvaikinti šalyse, kuriose leidžiama keisti lytį – tai naujausia ultra konservatyvi socialinė priemonė šioje šalyje.
Maskva nuo seno teigė esanti tvirtove, saugančia savo piliečius nuo liberalių vertybių, tačiau Kremliui užpuolus Ukrainą ši tendencija tapo dar ryškesnė ir dar labiau pagadino Rusijos santykius su Vakarais.
Prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą pašiepė lytį pasikeitusius asmenis ir LGBTQ bendruomenės narius.
Dūmos pirmininkas pasveikino sprendimą priimti šį įstatymo projektą.
„Šiuo įstatymu mes saugome vaiką, darome viską, kad vaikas neatsidurtų šalyje, kurioje galima tuoktis tos pačios lyties atstovams ar keisti lytį“, – kalbėjo jis.
Įstatymų kūrėjai per pirmąjį svarstymą beveik vienbalsiai nubalsavo pritarti siūlomam įstatymui, už kurį balsavo 397 parlamentarai, prieš – vos vienas parlamento narys.
2012 m. Maskvai nusprendus neduoti įsivaikinti savo vaikų amerikiečiams, užsieniečių įsivaikinamų rusų vaikų skaičius smarkiai sumažėjo. O nuo 2022 m., kai prasidėjo karas Ukrainoje, užsieniečiai neįsivaikino praktiškai nė vieno vaiko iš Rusijos.
Pagal naująjį įstatymą vaikus būtų draudžiama įsivaikinti asmenims, gyvenantiems šalyse, kuriose leidžiama „medicininės intervencijos būdu, taip pat vaistais keisti lytį“ arba nurodyti kitą lytį oficialiuose asmens tapatybės dokumentuose.
Įstatymų kūrėjų teigimu, jie nori užtikrinti, kad įvaikintiems vaikams nebūtų atliekamos lyties keitimo procedūros.
Įstatymo projektas dar du kartus bus svarstomas Dūmoje ir jį turės priimti aukštesnieji rūmai, kol įstatymą pasirašys V. Putinas.
Rusijoje jau daugelį metų egzistuoja LBGTQ bendruomenei nesvetinga aplinka. 2023 m. liepą „tarptautinis LGBT judėjimas“ buvo pavadintas ekstremistiniu ir uždraustas, pagal įstatymus uždrausta keisti ir lytį.
Parlamentui pateikti pasiūlymai yra nauja 2022 m. pristatyto įstatymo projekto versija. Tuometiniu projektu buvo siekiama uždrausti rusų vaikus įsivaikinti tėvams iš „nedraugiškų šalių“ – šiuo terminu Maskva vadina Rusijai dėl šios karo Ukrainoje sankcijas įvedusias valstybes.
Valstybinės Dūmos svetainėje internete paaiškinama, kad šiuo įstatymo projektu siekiama uždrausti atiduoti rusų vaikus įsivaikinti „NATO šalyse“.
Viena iš įstatymo autorių parlamentarė Nina Ostatina sakė: „Prieš mus pradėtas hibridinis karas daro poveikį ir mūsų vaikams... Rusia tapo viena iš tradicinių vertybių sergėtojų“.
Anot Rusijos žiniasklaidos, oficialiais duomenimis metų pradžioje šalies globos namuose gyveno 358 000 vaikų.