Sakartvelas 2008 m. pradėjo karą su Pietų Osetija spaudžiama išorės, pareiškė ministras pirmininkas Iraklis Kobahidzė, praneša RIA Novosti.
Sakartvelo ministras pirmininkas priminė valdančiosios partijos „Gruzijos svajonė" įkūrėjo Bidzinos Ivanišvilio rugsėjo 14 d. pareiškimą.
Tada jis išreiškė nuomonę, kad šalis ras jėgų atsiprašyti Pietų Osetijos už konfliktą, kurį sukėlė buvęs valstybės vadovas Michailas Saakašvilis.
I.Kobahidzė taip pat pakomentavo M.Saakašvilio „Vieningo nacionalinio judėjimo" partijos reakciją į galimą Tbilisio ir Cchinvalio susitaikymą.
„Radikalią opoziciją įsiutino ne karo pradžios tema, o abipusio atleidimo ir susitaikymo tema, nes tai prieštarauja pačiam tikslui, iki to laiko, kai „Nacionalinio judėjimo" režimas 2008 metais įvykdė iš išorės gautą užduotį ir pradėjo karą", - aiškino šalies premjeras.
Anksčiau Sakartvelo parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis pareiškė, jog reikia abipusės atgailos, kad būtų išspręstas konfliktas su Pietų Osetija. Jis pažymėjo, kad kelias į tautų susitaikymą yra per suvokimą apie vienas kitam padarytas žaizdas.
Kariniai susidūrimai tarp Sakartvelo armijos ir Pietų Osetijos milicijos prasidėjo 2008 m. liepą, o rugpjūčio 7-8 d. naktį Tbilisis pradėjo puolimą Pietų Osetijoje.
Rugpjūčio 9 d. į karą įsitraukė Rusija, kuri nuo 1992 m. Pietų Osetijoje ir Abchazijoje turėjo taikdarių pajėgas. Su papildomomis pajėgomis permestomis iš Šiaurės Kaukazo Rusija greitai nugalėjo Sakartvelo kariuomenę.
Rugpjūčio 12 d. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskelbė nutraukiantis karo veiksmus.
Rugpjūčio 15 d. tarp Sakartvelo ir Rusijos buvo sudarytas preliminarus susitarimas dėl ugnies nutraukimo.
2008 m. rugpjūčio 26 d. Rusija pripažino Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybę ir pasirašė su šiomis kitų šalių nepripažintomis valstybėmis karinio bendradarbiavimo sutartis.