Saudo Arabija paprašė kompozitoriaus ir Oskaro laureato Hanso Zimmerio sukurtą naują šalies himno versiją, pranešė vienas vyresniojo rango oficialus asmuo, konservatyviajai karalystei dedant pastangas pakeisti savo įvaizdį.
H. Zimmeris, kurio sukurtą muziką galima girdėti 1994 m. animacinio filmo „Liūtas karalius“ versijoje, taip pat kino filme „Kopa“ ir trilogijoje „Tamsos riteris“, sutiko su projekto „bendraisiais metmenimis“, pranešė Generalinės pramogų valdybos pirmininkas Turkis Alalshikhas.
„Mes daug kalbėjome apie daugybę ateities projektų, kurie, tikiuosi, netrukus išvys dienos šviesą... tarp jų – nacionalinio Saudo Arabijos himno perkūrimas naudojant kitokius instrumentus“, – socialiniame tinkle „X“ rašė keleto Saudo Arabijoje įgyvendinamų iniciatyvų autorius T. Alalshikhas.
Su Vokietijos kompozitoriumi H. Zimmeriu buvo aptartos galimybės parašyti Saudo Arabijos įkvėptą miuziklą „Arabija“, surengti „labai didelį koncertą“ ir sukurti garso takelį Saudo Arabijoje statomam filmui „Jarmuko mūšis“, paaiškino T. Alalshikhas.
„Mes susitarėme dėl bendrų visų šių projektų metmenų ir tikiuosi, ilgainiui pavyks galutinai juos suderinti“, – rašė jis.
Svetainės nationalanthems.info duomenimis, Saudo Arabijos himną „Aash Al-Malik“ („Tegyvuoja karalius“) valstybę įkūrusio monarcho Abdulazizo prašymu 1947 m. parašė Egipto kompozitorius Abdulas Rahmanas Al-Khateebas.
Dabartinė himno versija parašyta „arabiškųjų fanfarų“ stiliumi, kuris anuomet buvo plačiai paplitęs regione, teigiama informacinėje svetainėje.
Saudo Arabija – didžiausia naftos eksportuotoja pasaulyje ir švenčiausių islamo objektų tėvynė – šiuo metu įgyvendina ambicingą projektą, kuriuo siekia pakeisti savo įvaizdį, besistengdama diversifikuoti savo ekonomiką ir atsieti ją nuo žaliavinės naftos.
Po to, kai šalyje buvo vėl atidaryti kino teatrai, moterims buvo leista vairuoti, o 2018 m. į šalį atvyko pirmieji turistai ne musulmonai, persitvarkymo procesas įgijo naują pagreitį ir buvo įgyvendinta aibė milžiniškų projektų, tokių, kaip kurortai ir futuristinis miestas dykumoje NEOM, kurį pastatyti atsiėjo 500 mln. JAV dolerių.
T. Alalshikhas dalyvavo organizuojant ne vieną kultūros ir sporto renginį, tarp kurių būta sunkiasvorių boksininkų dvikovų ir užsienio muzikantų koncertų.
Kol kas neaišku, kodėl valdžia pageidauja pakeisti šalies himną.
Tačiau aktyvistai teigia, kad Saudo Arabijos valdžios institucijos savo įvaizdį pakeisti nori todėl, kad siekia nuslėpti iš esmės nepasikeitusią kietosios linijos politiką, kurią įgyvendinant ribojamos moterų teisės, varžoma žodžio laisvė ir vykdomos egzekucijos, pagal kurių skaičių ši šalis yra tarp pirmaujančiųjų pasaulyje.