Per pastarąjį mėnesį sprogimai Viduržemio jūroje apgadino tris naftos tanklaivius. Apie tai praneša „Reuters", cituodama šaltinius laivybos ir saugumo srityje.
Prieš tai tapo žinoma apie du sprogimus Savonos uoste Italijoje stovinčiame tanklaivyje „Seajewel".
Nurodoma, kad laivo korpuse atsivėrė skylė su akivaizdžiais išorinio poveikio pėdsakais. Italijos prokurorai jau pradėjo incidento tyrimą.
Laivo operatorė, Atėnuose įsikūrusi įmonė „Thenamaris", į agentūros prašymą pakomentuoti incidentą neatsakė.
Pažymima, kad sprogimų priežastys nežinomos.
„Sausio pabaigoje netoli Turkijos Džeihano uosto buvo apgadintas kitas „Thenamaris" valdomas naftos tanklaivis „Seacharm". Vasarį prie Libijos krantų buvo apgadintas su Liberijos vėliava plaukiojantis cheminių medžiagų tanklaivis „Grace Ferry", - apie kitus sprogimus Viduržemio jūroje rašo „Reuetrs".
Šie incidentai yra pirmieji per kelis dešimtmečius, kai Viduržemio jūroje buvo padaryta žala nekariniams laivams. Laivų sekimo duomenys rodo, kad visi trys tanklaiviai neseniai lankėsi Rusijos uostuose.
Sprogimai privertė sunerimti jūrų laivybos sektorių, naujienų agentūrai „Reuters" pranešė pramonės šaltiniai.
Gruodžio pabaigoje Viduržemio jūroje nuskendo rusų prekybinis laivas „Ursa Major". Laivo savininkė - su Rusijos gynybos ministerija susijusi bendrovė „Oboronlogistika" pranešė, kad laivas tapo „tikslingo teroristinio išpuolio" auka.
Teigiama, kad „Ursa Major" metų metus tiekė atsargas Sirijoje vykdomoms Rusijos operacijoms.
Dienraštis „Ukrainska Pravda" pranešė, kad „Seajewel" priklauso vadinamajam Rusijos šešėliniam laivynui, kuriuo apeinant Vakarų sankcijas į Europa gabenama rusiška nafta.
Tyrėjų teigimu, kad apeitų Europos ir JAV įvestas sankcijas rusiškai naftai ir naftos produkcijai, Rusija naudojasi laivynu, kuriame - šimtai su šia šalimi jokiais oficialiais ryšiais nesusijusių laivų.