Streikuojantys „Boeing“ darbuotojai atmetė padidintą lėktuvų gamintojo pasiūlymą per ketverius metus pakelti darbo užmokestį 35 proc., o tai reiškia, kad streikas, kuris paralyžiavo perkamiausių 737 ir 777 modelio orlaivių gamybą, tęsiasi.
Balsavimas parodė, kad 64 proc. žmonių paprieštaravo padidintam vadovybės pasiūlymui, trečiadienį pranešime nurodė profsąjunga IAM. „Dešimt metų trukęs darbuotojų užlaikymas, deja, negali būti greitai ar lengvai atitaisytas, bet mes ir toliau sąžiningai derėsimės, kol pasieksime laimėjimų, kad darbuotojai jaustųsi, jog tinkamai kompensuojama už tai, ką įmonė iš jų atėmė praeityje“, – bendrame pranešime pareiškė profsąjungos lyderiai Jonas Holdenas ir Brandonas Bryantas.
Prieš tai beveik 95 proc. darbuotojų atmetė pirmąjį „Boeing“ pasiūlymą algas kelti 25 proc. Į naująjį pasiūlymą taip pat įtrauktos vienkartinės 7 000 dolerių išmokos ir paliktos premijos, kurias iš pradžių buvo ketinama naikinti.
Streikas prasidėjo rugsėjo viduryje.
„Boeing“ neseniai paskelbė apie planus atsisakyti 10 proc. darbo vietų. „Boeing“ generalinis direktorius Kelly‘is Ortbergas nenurodė, kiek tiksliai darbo vietų ketinama atsisakyti, tačiau pareiškė, kad orlaivių gamintojas 2024 m. pradžioje turėjo maždaug 170 000 darbuotojų. K. Ortbergas aiškino, kad bendrovė turi suderinti savo darbo jėgą su savo finansine realybe.
IAM priklauso apie 33 000 „Boeing“ darbuotojų. Profsąjunga paskutinįkart streikavo 2008 m. Tada darbas stojo 57 dienoms. Anot pranešimų, tai bendrovei atsiėjo apie 2 mlrd. dolerių.
Profsąjunga nurodė, kad planuoja vadovybei nusiųsti naujas tolesnių derybų datas.