Turkijos gyvūnų teisių apsaugos grupės trečiadienį surengė protestą dėl siūlomo įstatymo projekto, kurį priėmus, aktyvistai baiminasi, kad tam tikrais atvejais bus leidžiama masiškai marinti beglobius šunis ir kitokius gyvūnus.
Parlamentinė komisija prieštaringai vertinamo įstatymo projektą svarstyti pradėjo trečiadienį. Projektui priešinasi ne tik aktyvistai, bet ir parlamentinės opozicijos nariai.
Stambule rinkosi demonstrantai, rankose laikydami plakatus, kuriuose turkų kalba buvo užrašytas žodis „Žudymas“, ir reikalaudami vyriausybės atšaukti planą.
Aktyvistai įvairiuose miestuose, tarp jų – Stambulo didmiestyje ir sostinėje Ankaroje telkė pajėgas, siekdami pareikšti protestą prieš prezidento Tayyipo Erdogano vadovaujamos valdančiosios „Teisingumo ir plėtros partijos“ (AKP) pasiūlytą planą.
Įstatymo projekte siūloma pakeisti 2004 m. priimtą gyvūnų apsaugos įstatymą ir tam tikrais atvejais leisti atlikti po gatves lakstančių beglobių gyvūnų eutanaziją.
Komisijai pritarus projektui, prognozuojama, kad pasiūlymas bus priimtas parlamente, kur T. Erdogano AKP turi daugumą.
Įstatymo projekte vietos valdžios institucijos raginamos gaudyti beglobius gyvūnus ir uždaryti juos į prieglaudas, kad jiems galima būtų rasti namus.
Tačiau, pavyzdžiui, jei gyvūnas yra „agresyvus“, kelia „pavojų visuomenės saugumui“ arba serga užkrečiamomis ligomis, jis gali būti užmigdytas.
Aktyvistai teigia, kad nėra aišku, kaip bus priimamas sprendimas dėl eutanazijos.
Vietos žiniasklaida pirmiau pranešė, kad AKP planuoja gyvūnus užmigdyti, jei jų niekas nepaima per 30 dienų. Šios sąlygos minėtame projekte nėra. Tačiau aktyvistai kritikuoja, kad kriterijai, kuriais vadovaujantis gyvūnai būtų marinami, vis tiek yra neaiškūs.