respublika.lt

Uždraudus rusišką naftą Europoje aistros nerimsta

(198)
Publikuota: 2023 sausio 07 12:00:00, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Rusijai užpuolus Ukrainą Europos Sąjunga į tai atsakė devyniais sankcijų paketais. Kadangi į juos pateko ir rusiška nafta, šiuo metu Europa bei dalis likusio pasaulio ieško alternatyvų šiai, ilgą laiką rusų tiektai, žaliavai. Tuo pat metu svarstomos ir tolesnės jos kainų lubų mažinimo galimybės.

 

Paieškos tęsis

Kazachstanas 2022 metais nesugebėjo rasti alternatyvų naftos tiekimui per Rusijos teritoriją, teigia laikraštis „Izvestija".

Leidinys pabrėžia, kad 2022 metais Kazachstano valdžia ne kartą pasisakė už alternatyvių savo naftos tiekimo maršrutų paiešką. Nepaisant visų pastangų paaiškėjo, kad, bent jau kol kas, ekonomiškai naudingų alternatyvų tranzitui per Rusijos teritoriją Kazachstano naftininkai neturi, o naujų kelių paieškos truks ne vienerius metus.

Praėjusių metų lapkritį Kazachstano, Azerbaidžano, Sakartvelo bei Turkijos užsienio reikalų ir transporto ministrai sutarė dėl to, kaip artimiausius penkerius metus turėtų veikti Transkaspijos tarptautinis transporto maršrutas. Jeigu viskas vyks pagal planą, maršrutas leis Kazachstanui, apeinant Rusiją, naftos eksportą padidinti iki dešimties milijonų tonų per metus jau iki 2025 metų.

Siūlo mažinti kainų lubas

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinslau pareiškė, kad Rusiškos naftos kainos lubos turėtų būti mažesnės negu žalios naftos kaina rinkoje.

Pasak jo, praėjusių metų gruodį ES nustatytos rusiškos naftos kainų lubos nesukėlė globalios degalų krizės, todėl jas yra tikslinga dar labiau pažeminti, kadangi reali žalios rusiškos naftos kaina yra mažesnė negu dabar galiojanti 60 JAV dolerių už barelį riba.

Diplomatas pabrėžė, kad tai būtų galima padaryti jau sausio viduryje. Jis patikslino, jog Estijos ir Lenkijos iniciatyva kainų lubos bus reguliariai peržiūrimos.

60 JAV dolerių už barelį kainų lubos jūrų transportu tiekiamai rusiškai naftai įsigaliojo gruodžio 5 d. Iš pradžių tokiam sprendimui pritarė G7 grupė, Europos Sąjunga ir Australija, vėliau prie sankcijų prisijungė Norvegija ir JAV

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (198)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar bijote klimato kaitos keliamų kataklizmų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip praleidžiate savo atostogas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +21 C

+18 +22 C

+13 +19 C

+23 +27 C

+13 +20 C

+16 +19 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-12 m/s