Beveik pusė Vokietijos pramonės įmonių nori vystytis už Vokietijos ribų. Apie tai pranešė „Reuters", remdamasi „EY" konsultacinės grupės tyrimu.
Apklausoje dalyvavo 115 Vokietijos įmonių vadovai. 45 proc. jų teigė, kad svarsto galimybę iškelti įmones į užsienį. 13 proc. prisipažino, jog nori atidaryti naujus filialus Vokietijoje. 29 proc. respondentų patikino, kad galėtų turimas darbo vietas iškelti iš Vokietijos ir tik 4 proc. nurodė, kad siekas jas sugrąžinti į šalį.
„Vokietijos pramonė siunčia pavojaus signalus", - pripažino Janas Brorilkeris (Jan Brorhilker), „EY" Vokietijos draudimo skyriaus vadovaujantis partneris. Beveik du trečdaliai įmonių vadovų nuogąstauja, kad ateinančiais metais Vokietijoje sumažės darbo vietų, ir tik 48 proc. tikisi, kad per ateinančius penkerius metus padėtis pagerės.
Kas antras mano, kad situacija nepagerės.
„Atsižvelgiant į niūrias ekonomines perspektyvas vidaus rinkoje, daugelis įmonių ieško užsienio rinkų, kad galėtų pasinaudoti palankesnėmis sąlygomis", - pridūrė J.Brorilkeris.
Apie 70 proc. respondentų kaip vieną iš trijų svarbiausių ekonomikos atsigavimo kliūčių įvardijo pernelyg didelę biurokratiją. „Verslo žudikais" buvo laikomi ir neteisingi politiniai sprendimai.
Trečiadienį Vokietijos prestižinių automobilių gamintojas BMW paskelbė apie 84 proc. sumažėjusį ketvirčio pelną dėl smunkančių pardavimų Kinijoje ir automobilių atšaukimo.
Tai - vienas ryškiausių naujos Europos automobilių sektorių apėmusios krizės požymių.